Forum

PDC fiziksel olarak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PDC fiziksel olarak gitti, taze system state yedeği var ve yeni makine alındı ne yapılabilir?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
330 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Bugün bir hırsızlık vakası ile karşılaştık ve aklıma bu senaryo geldi. Eğer PDC veya ADC'yi fiizksel olarak kaybedersek elimizdeki günlük system state yedekleri ne işimize yarar? Yeni makine kurlumunda bu yedekten yararlanma şansımız varmı? System state yedekleri ile domainimizi yeni makineler üstünde ayağa kaldırabilir miyiz?

Gönderildi : 11/11/2009 11:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

felaket senaryosu. ozman farklı lokallerde disaster yapacaksın.

Gönderildi : 11/11/2009 13:39

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

felaket senaryosu. ozman farklı lokallerde disaster yapacaksın.

Ne bu cevap mı şimdi:))) Allah iyiliğini versin şu yazdığın cümleden
kendin bir anlam çıkarıyorsan banada söyle lütfen. Yapma be güzel
arkadaşım ya. Bir kere oku ne yazmışsın bak bakalım  cevap namına bir
şey varmı orda:))) Güldürdün beni ya Allah'ta seni güldürsün:)))

Gönderildi : 12/11/2009 23:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Eğer acronis ile alınan imajlar elinizde ise herhangi bir felaket senaryosuna karşın, farklı bir fiziksel makinaya universal restore ile geri dönüş yapılabilir. Ayrıca system state yedeği işinize yarayacaktır. Dns active directory integrated zone ise ad içerisinde dns bilgileri barındırılır.Dhcp servisi için yedek almaya gerek yoktur.Zaten clietnlar logoff logonda gelecektir.

Siz yine de her ihtimale karşın disaster recovery planı yapınız. Yani en azında serverların iajlarını alıp dvdlere kaydedip bir kenaa bırakın.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 12/11/2009 23:57

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Uğur bey,

Yani system state yedeği tek başına böyle bir durumda hiç bir işe yaramıyor. Acronis ile geçen ay bir kaç imaj almaya çalışmıştım ancak yarıda hata verip duruyor. Acronis diski ile başlatıp denedim yine aynı sonuç.

Neyse en azından  sorumun cevabını aldım sağolun:)

Gönderildi : 13/11/2009 00:45

Paylaş: