Forum

Bilgisayarı her a&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarı her açtığımda Office 2003 yeniden kurulum yapıyor

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@turgay_kara)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Kolay gelsin

Önce sistemimi tanımlayım. Server 2003 active director kurulu bir yapımız var clientlar user olarak tanımlı, fazla yoğun olmayan ağımız var. sorurn şuki yeni bir bilgisayarı active direvctor'e kattım  user olarak tanımladım admin den girerek bütün programları kurdum ama kullanıcı hesabından girdiğimde Office 2003 word, exel farketmiyor setup yeniden başlıyor kurulumu tamamlıyor ve açılıyor. Makinayı kapatıp açtığnızda tekrarlıyor. Kullanıcıya admin yetkisi verdiğimde sorun ortadan kalkıyor.[:S]

Gönderildi : 07/11/2009 01:10

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

MErhabalar,

Standart userlarda farklı bir user logon olunca o bilgisayarda ilk defa normal ama aynı user her makina kapanıp açıldığında aynı userla login olsanız gene de kurulum yapıyor gibi mi oluyor?

Gönderildi : 07/11/2009 02:09

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

MErhabalar,

Standart userlarda farklı bir user logon olunca o bilgisayarda ilk defa normal ama aynı user her makina kapanıp açıldığında aynı userla login olsanız gene de kurulum yapıyor gibi mi oluyor?

dediğinizi denemedim malesef

Gönderildi : 07/11/2009 02:53

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

MErhabalar,

dediğinizi denemedim malesef  yarın deneyip sonucu yazarım.

tşk

Gönderildi : 07/11/2009 02:55

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Kullanıcının Registry Erisimlerinde Sorun Olabilir Yada Kendi Profil Kolasorune Erisimde Bir Yetki Sorunundan Kaynaklanabilir. Kolay Gelsin.

Gönderildi : 08/11/2009 03:41

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba.

Office temiz bir şekilde kaldırıp administrator hesabından tekrar kurun.Kurulumun en son aşamasında " Kurulum dosyalarını sil " diye bir seçenek çıkacak.onu seçmeyin.Kurulumu tamamlayın.Sorununuz çözülecektir.Domain ortamında her yeni user için bu geçerlidir.

Kolay Gelsin..

Gönderildi : 08/11/2009 04:24

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Deneyip sonuçlarını yazarım.

Gönderildi : 09/11/2009 01:31

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yazılanları denedim olmadı sorun devam ediyor ama pekde uğraşacak fırsatım olmadı.

Gönderildi : 10/11/2009 01:29

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba istemciden baslat calistira rsop.msc yazip software settings den bakarmisiniz yazilim eklenmismi ?

Gönderildi : 10/11/2009 02:09

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows'u yeniden yükledik şu anda problem yok. Sorunun ne olduğunu bulacak kadar zamanım olmadığı için formatlamak zorunda kaldım.

Herkese cevaplarıdan dolayı teşekkür ederim

Gönderildi : 13/11/2009 23:14

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Makineyi formatlayıp kurulumu daha çok vakit almadı mı acaba?

Gönderildi : 13/11/2009 23:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Windows'u yeniden yükledik şu anda problem yok. Sorunun ne olduğunu bulacak kadar zamanım olmadığı için formatlamak zorunda kaldım.

Herkese cevaplarıdan dolayı teşekkür ederim

Post üzerinden tartışıp çözüme ulaşabilirdik, ancak vaktiniz olmadığından formatlamışsınız.

Geri bildirim için teşekkürler. 

Gönderildi : 14/11/2009 01:27

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Makineyi formatlayıp kurulumu daha çok vakit almadı mı acaba?

Birkaçgün çözüm aradım ama bulamadım işin aslı fazlada ilgilenemedim işlerin yoğunluğundan, artık bekleyecek vaktimde kalmadığından kesin çözüme gittim.

Gönderildi : 15/11/2009 17:16

(@turgay_kara)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu konuyu tekrar araştırdığımda Microsoft'un şöyle bir düzeltme scripti çıkartmış olduğunu gördüm.

http://support.microsoft.com/kb/290301

Gönderildi : 18/04/2011 20:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Güzel bir feedback olmuş. Teşekkürler

Gönderildi : 18/04/2011 21:16

Paylaş: