Forum

GPO Uygulama Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Uygulama Hatası

17 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

Gpmc result kayıtlarında

Windows GPO cn={8E5920CA-3C3D-4ABD-A188-45A9F23A71B4},cn=policies,cn=system,DC=????????,DC=com için gpt.ini dosyasına erişemiyor . Dosya <\\?????.com\SysVol\??????.com\Policies\{8E5920CA-3C3D-4ABD-A188-45A9F23A71B4}\gpt.ini> konumunda olmalı (Windows NT Sunucusu'na erişilemediğini veya etki alanı içindeki nesnelerin, gerekli bilgi alınamayacak şekilde korunduğunu belirtir. ). Grup İlkesi işleminden çıkıldı.

uyarısını alıyorum. GPMC'da domaine uygulanan iki tane GPO var. birisi Default Domain Policy diğer bi script dosyasını çalıştırıyor. bunların dışında herhangi bir uygulanan GPO yok. ben oluşturduğum OU ya yeni bir tane GPO bağladım. gerekli yapılandırmamı yaptım. Fakat kullanıcı server üzerinde oturum açtığında GPO uygulanmıyor. Kullanıcı Domain User ve Remote Desktop Users a üye. yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Gönderildi : 04/11/2009 15:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Belirtilen yolda bu gpo var mı ve izinlerinde domain userlar için okuma hakkı tanımlı mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/11/2009 16:27

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu gpo mevcut. ayrıca delegation da domains usera oku ve gpo uygula seçenekleri tanımlı. oturum açtığım kullanıcıyı direk olarak ta ekleyip denedim. üstten gelen gpo u blockladım. başka ne yapmam gerekiyo bulamadım.  kafayı yicem. okumadığım makale kalmadı. hepsini yapıyorum. ama olmuyor. domainde toplam üç tane gpo var. ikisi domain genelinde uygulanıyor. benim sonradan oluşturduğum sadece belirttiğim OU ya uygulanması gerekiyor. üstten geleni blockladım. sonrada oluşturduğum gpo ise çok basit ayarlar içeriyor görünümle ilgili. sadece görmek istiyorum uygundığını ama olmuyor.

[url= http://img18.imageshack.us/img18/9020/gpot.th.jp g" target="_blank">http://img18.imageshack.us/img18/9020/gpot.th.jp g"/> ][/url]

Gönderildi : 04/11/2009 16:48

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

group policyde bir hata oluşmuş. Madem sadece 2 policy var, size tavsiyem dcgpofix /target: domainismi komutu ile group policy ayarlarını default a çekip tekrardan dikkatli bir şekilde gpo ları linklemek. GPO ları uygulamadan önce yine gpresult ile kontrol edin bakalım aynı hatayı alıyormusunuz.

Gönderildi : 04/11/2009 16:59

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dcgpofix i denedim. yeni bi gpo oluşturup bağladım. fakat gene görmedi.

Gönderildi : 04/11/2009 18:03

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Başka bir problem var bence.

ilgili yerden eski gpt.ini dosyalarını sildiniz mi?

ayrıca bir de client da rsop.msc komutunu çalıştırın bakalım gui den assign ettiğiniz policy ler geliyor mu.

Gönderildi : 04/11/2009 18:18

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sadece direk domaine uygulanan gpo lar geldi. benim sonradan OU ya bağladığım GPO ayarları yok. (thin client ile server üzerinde oturum açıyorum bunu belirtmem bi yarar sağlar mı bilmiyorum.)

Gönderildi : 04/11/2009 18:23

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

şimdi bişey daha farkettim. uyguladığım gpo administrator kullanıcısına uygulanıyor:) fakat diğer kullanıcılara uygulanmıyor.

Gönderildi : 04/11/2009 18:29

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Demek ki gpo OU içine bağlanamamış 🙂

yada security filtering tarafını kontrol edin burada authenticated users olmalı

Gönderildi : 04/11/2009 18:37

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

resim de bi yanlışlık olduğunu düşünmüyorum.. sizde bi bakın isterseniz. security filter e direk kullanıcıyı da ekledim. izinlerine oku ve gpo uygula sekmesini işaretledim.

[img= ]

Gönderildi : 04/11/2009 18:42

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/11/2009 18:49

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Resimde ilk gördüğüm ilgili OU ya eklediğiniz gpo da hata oldugudur çünkü ünlem işareti var üstünde.

ne yaptınız sonucuda paylaşırsanız seviniriz.

Gönderildi : 04/11/2009 18:56

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

blockladım üstten gpo almasın diye. bu anlama geliyor diye biliyorum. domaine bağlı gpo ları gördünüz. ben onların yanına yeni bi gpo oluşturdum. fakat en son oluşturduğum gpo sadece administratore uygulanıyor. diğer kullanıcıların hiç birine uygulanmıyor. domain elimde kalacak bu gidişle. yakında yenileyeceğim inş. ozaman a kadar götürür beni. şimdi araştırmaya devam edicem. bakalım ne çıkacak. bi gelişme olursa mutlaka yazarım.

Gönderildi : 04/11/2009 19:00

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Bu çok basit bir gpo uygulamadır. Sonuçta linklediğiniz 2 tane gpo. Teferruatla hiç alakası olmayan bişey. Hani 10larca gpo ve karmaşık düzende olsa tamam sorun var diyeceğim ama. Öyle de değil.

Bir yerde yalnış yapıyorsunuz mutlaka. Ayrıca ben yardımcı olmak için sorduğum sorulara da cevap alamıyorum. Bu durumda sanırım çözümü araştırarak bulacaksınız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/11/2009 19:12

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için gerçekten teşekkür ederim. sorun sizde değil bende. tam olarak anlatamıyorum olayı. ayrıca dediklerinizin hepsini yerine getiremiyorum. durum böyle olunca biraz daha araştırma yapmam daha doğru olur sanırım. sizinde vaktinizi boş yer  harcamayım.

Gönderildi : 04/11/2009 19:35

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

o kullanıcı da bi sorun varmış. yeni bi kullanıcı oluşturdum. tüm gpo ları uyguladı. :)) bunu daha önce de denemiştim ama bu sefer nasıl oldu anlamadım. farklı bi ou oluşturup onda bile denemiştim. 

Gönderildi : 04/11/2009 19:51

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Geçmiş olsun

Gönderildi : 04/11/2009 20:42

Paylaş: