Forum

domain ile web site...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain ile web sitemiz arasındaki sorun

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@fatiheltun)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

xxxx.com adına bir sitemiz var. 10 gün önce firmada sunucu bilgisayara xxxx.com adınada bir domain oluşturup (etki alanı) gpo ları tanımladım. diğer bilgisayarları bu etki alanı içine soktum. şuan herşey çalışıyor tek sorun çıkaran şey şu.

bilgisayardan firmamız web sitesi olan xxxx.com giremiyorum. bütün siteler açılıyor ama firma sitemiz açılmıyor.

site ismimizle kurduğum domainin ismi aynı olduğu için mi bu sorunu yaşıyorum acaba.

Gönderildi : 04/11/2009 12:12

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhaba,

Yapınız hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Web sunucunuzu kendiniz mi host ediyorsunuz yoksa hosting hizmeti mi alıyorsunuz? Web sunucunuzu kendiniz host ediyorsanız onu yeni kurduğunuz domaine dahil ettiniz mi?

Gönderildi : 04/11/2009 13:19

(@fatiheltun)
Active Member
Konu başlatıcı

siteyi kendimizi host etmiyoruz başka bir firmada. yani sitenin bizim sunucu ile ilgisi yok. ben bilgisayarlarda 1. dns olarak sunucunun ip adresini veriyorum bu sayede gpo ayarları aktif uygulanabiliyor. ama bu seferde web sitemize giremiyoruz.

Gönderildi : 04/11/2009 13:52

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Şu şekilde sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum, test etme şansım olmadığından deneyip sonucu dönerseniz sevinirim. DNS kayıtlarınızda ismi xxxx.com olan domaindeki sunucunuza IIS kurup default site 'ı domain içinden gelen  http://xxxx.com isteklerine cevap verecek şekilde ayarlayın. Daha sonra oluşturduğunuz web sitesine sağ tıklayıp Properties -> Home Directory gidip "A redirection to a URL" seçip kutucuğa http://www.xxxx.com yazın. Bu şekilde istekler yönlenecektir. Bu arada DNS kayıtlarınızda herhangi bir "www" şeklinde kayıt varsa mutlaka silin, sunucuda ve istemcide ipconfig /flushdns yapın.

Gönderildi : 04/11/2009 14:15

(@fatiheltun)
Active Member
Konu başlatıcı

yapmaya çalıştım ama olmadı. sorunuda çözmem lazım acil

Gönderildi : 05/11/2009 20:56

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts adresine gidin aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi değişiklik yapın dosyayı kaydedin ve çıkın.Daha sonra ipconfig/flushdns konutunu çalıştırın.Not:212.50.x.x  temsili olup sizin dışarıdaki sitenizi barındıran hostun ipsini temsil etmektedir .Kolay gelsin

Gönderildi : 05/11/2009 21:05

(@fatiheltun)
Active Member
Konu başlatıcı

sorun çözüldü teşekkür ediyorum

Gönderildi : 09/11/2009 20:38

Paylaş: