Forum

AD oturum açma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD oturum açmada sorun

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@influanza)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Domain userlarım client bilgisayarlarda oturum açtıklarında ilk girişte çok kasılmalar oluyor. dakikalarca sistem ayarlarınız yükleniyor yazısı çıkıyor fakat bir türlü oturumu açamıyor. windows server 2003 kullanıyorum ve ram yaklaşık 3.20 lerde geziyor. bu kaılmalar neden olabilir acaba?

active directory yapısını oturtmak ne zor işmiş !

Gönderildi : 03/11/2009 19:50

(@serhatsert)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Genel olarak DNS problemi.Öncelikle dns kayıtlarınızı ve eventleri kontrol edin.Clientlar DNS olarak nereyi görüyor.Lokalmi externalmi ? 

Gönderildi : 03/11/2009 20:10

(@influanza)
Eminent Member
Konu başlatıcı

clienlar DNS olarak serverın ipsini tcp/ip kısmına yazılı. extarnal derken neyi kastediyorsunuz anlayamadım. olay görüntületicisi dns sunucu kısmında  söylediğiniz gibi hatalar vermiş ."DNS sunucusu AD den domainismi bölgesini yüklemeye çalışırken 32 hatasıyla karşılaştı...bu ADnin yükünün yüksek olmasından kaynaklanabilir..." şeklinde hata vermiş. clienlarda özellikle oturum açmada çok sıkıntı oluyor. neyapmam lazım.?

Gönderildi : 03/11/2009 20:33

(@serhatsert)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Sorunua kesin DNS diyebilmek için hata gösteren olay kayıtlarını numara ve içerikleriyle beraber buraya eklemeniz gerekir.

Kaç client var ? Sunucu işlemci oranı genel olarak nasıl seyrediyor ? Bunlarıda kontrol edip bildirirseniz daha iyi olur

Gönderildi : 03/11/2009 22:18

(@isa-yildirim)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Aynı Sorunu Şuanda Bende Yaşıyorum Dns Ayarlarıdan şüphelenıyorum bende.domaine alırken  domain ağına hos geldınız uyarısını vermıyor elle eklıyorum tekrardan.. nasıl giderecez bu progblemlerı 🙂 ?

Gönderildi : 04/11/2009 14:18

(@influanza)
Eminent Member
Konu başlatıcı

serverda çalıştıra dnsmgmt.msc yazınca mmc ek bileşeni oluşturulamadı diyor. sanırım dns de bir sorun var. nasıl çözebilirim?

Gönderildi : 05/11/2009 15:05

Paylaş: