AD oturum açma...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

AD oturum açmada sorun  

influanza
(@influanza)
Üye

Domain userlarım client bilgisayarlarda oturum açtıklarında ilk girişte çok kasılmalar oluyor. dakikalarca sistem ayarlarınız yükleniyor yazısı çıkıyor fakat bir türlü oturumu açamıyor. windows server 2003 kullanıyorum ve ram yaklaşık 3.20 lerde geziyor. bu kaılmalar neden olabilir acaba?

 active directory yapısını oturtmak ne zor işmiş !

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 03/11/2009 18:50
Serhat SERT
(@serhatsert)
Üye

Genel olarak DNS problemi.Öncelikle dns kayıtlarınızı ve eventleri kontrol edin.Clientlar DNS olarak nereyi görüyor.Lokalmi externalmi ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2009 19:10
influanza
(@influanza)
Üye

clienlar DNS olarak serverın ipsini tcp/ip kısmına yazılı. extarnal derken neyi kastediyorsunuz anlayamadım. olay görüntületicisi dns sunucu kısmında  söylediğiniz gibi hatalar vermiş ."DNS sunucusu AD den domainismi bölgesini yüklemeye çalışırken 32 hatasıyla karşılaştı...bu ADnin yükünün yüksek olmasından kaynaklanabilir..." şeklinde hata vermiş. clienlarda özellikle oturum açmada çok sıkıntı oluyor. neyapmam lazım.?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 03/11/2009 19:33
Serhat SERT
(@serhatsert)
Üye

Sorunua kesin DNS diyebilmek için hata gösteren olay kayıtlarını numara ve içerikleriyle beraber buraya eklemeniz gerekir.

Kaç client var ? Sunucu işlemci oranı genel olarak nasıl seyrediyor ? Bunlarıda kontrol edip bildirirseniz daha iyi olur

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2009 21:18
ISA.YILDIRIM
(@isa-yildirim)
Üye

Aynı Sorunu Şuanda Bende Yaşıyorum Dns Ayarlarıdan şüphelenıyorum bende.domaine alırken  domain ağına hos geldınız uyarısını vermıyor elle eklıyorum tekrardan.. nasıl giderecez bu progblemlerı 🙂 ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2009 13:18
influanza
(@influanza)
Üye

serverda çalıştıra dnsmgmt.msc yazınca mmc ek bileşeni oluşturulamadı diyor. sanırım dns de bir sorun var. nasıl çözebilirim?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 05/11/2009 14:05
Paylaş: