Forum

Lsass.exe ve İşlemc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lsass.exe ve İşlemci Süresi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
671 Görüntüleme
(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Win.Srv2003 Yüklü DC'mizde bir süredir Lsass.exe isimli process CPU Süresini 2 saat  şeklide gösteriyor ve bu süre git gide artıyor. sistem boşta işlemi işleminden sonra en çok kullanan işlem olarak gözüme çarpıyor.
Buda işlemcinin %60,%90 arası yükselmesine neden oluyor baktığım zaman işlemci süresi en fazla ve işlemci kullanımıda 10-20 arası aralıklarla değişiyor .Ram süresi ve ram kullanımı işlemci ye göre çok fazla olmasada onlarda mevcut .

İşletim sistemi XP vb client olsa yada bir hata mesajı alsam lsass ile ilgili virüsten şüphelenicem fakat 2 side yok.Ayrıca Lsass.exe'nin system dosyası oldugunu çalışması gereken bir işlem oldugunu da biliyoruz .Yani virüs olmadığını normal çalışan işlemin çalıştıgını düşünüyorum fakat neden CPU yu bırakmaz CPU da asılı kalır CPU süresi uzayınca CPU da yüksek %lerde çalışıyor ve makina ağırlaşıyor .

Windows güncellemeleri GPO güncellemeleri lsass.exe ile bağlantılı diye biliyorum fakat Güncelleme olmasada 3 günde bir lsass.exe cpu süresi artışa geçiyor dolayısıyla cpu % si artıyor.sistemi yeniden başlatınca CPU normal lsass.exe normal.Bu durum normal olasada sistemi yeniden başlatamadığımız durumlar olabiliyor.Bunu nasıl çözebiliiriz sistemi yeniden başlatmadan Bilgisi olan varmı?bir tool yada başka bir seçenektek olabilir 

Gönderildi : 02/11/2009 16:18

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Aşağıdaki linki incelermisiniz.

http://support.microsoft.com/kb/308356

Gönderildi : 03/11/2009 01:09

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu linki buraya yazmadan konuyu araştırdıgımmda incelemiştim işlemciyle lsass ilişkisine dair birşey yok zaten ms supportta sanırım benim sorum bir sorun değil olması gereken normal bişey diye düşünmeye başladdım 

tşkler Melih Bey 

Gönderildi : 03/11/2009 18:00

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Rica ederim.lsass.exe genelde sistem de virüs olunca coşan bir servis dir.Eğer siz normal diye düşünyorsanı sorun yok.Kolay gelsin

Gönderildi : 03/11/2009 18:08

Paylaş: