Forum

"BITS hizmeti ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

"BITS hizmeti bu bilgisayarda etkinleştirilmelidir" hatası

21 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,359 Görüntüleme
(@Mehmetizmirlioglu)
Gönderiler: 140
Reputable Member
Konu başlatıcı

WSUS kurarken BITS hizmetleri bu bilgisayarda etkinleştirilmelidir hatasını alıyorum. Sebebi nedir acaba?

yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 01/11/2009 18:09

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Arka plan akıllı hizmetleriymiş el ile başlattım ve hata verdiği aşamayı geçtim fakat ilerde bir sorun teşkil eder mi?

Gönderildi : 01/11/2009 18:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

IIS kurulumu sırasında BITS'i kurdunuz mu?

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/wsus-3-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx  makalede kurlum anlatılmaktadır.İnceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 02/11/2009 03:11

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu makaleyi adım adım uygulayarak kurulumu tamamladım. şuanda updateleri indiriyor. clientlar gözüküyor yavaş yavaş computers bölümünde. Takıldığım tek nokta BITS di. onuda el ile başlatarak çözdüm.

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/11/2009 04:21

(@serhatsert)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Selam,

WSUS için en gerekli unsur zaten BITS tir.Bunuda çözmüşsünüz.GPO lardada sorun yoksa bundan sonra ciddi sıkıntı çıkarmaz size.

Gönderildi : 02/11/2009 05:13

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

şu anda clientlarım kapanırken güncellemeleri yüklemeye başladılar, bir şeyi merak ediyorum WSUS aracılığı ile service pack3 kurma imkanım varmı? güncelleme listesinde çok aradım ama SP3 bulamadım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/11/2009 19:00

(@serhatsert)
Trusted Member

Var tabiki.Sonuçta SP3 bir güncelleme paketidir.Service packs, security updates, Critical updateler, çeşitli toollar etc.. hepsi kurulabilir.

KB936929 numaralı update listede olması gerek, tekrar kontrol edin.

Serhat,

Gönderildi : 02/11/2009 21:49

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serhat hocam çok soru soruyorum fakat bulamadım 🙁 tüm bölümlerde aradım verdiğiniz numarayı bir sonuç bulamadı acaba daha indirmemiş olabilir mi? WSUS dün kurulumu bitti, şimdiye kadar indirememiş olabilme ihtimali var mı?

Gönderildi : 03/11/2009 02:42

(@serhatsert)
Trusted Member

Senkronize olan güncellelemeri seçerken service packs leri ekledinizmi listeye ? Yoksa sadece security update ve diğerlerimi var ?

Gönderildi : 03/11/2009 04:30

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

-Araçlar
-Güncelleştirme Toplamları
-Güncelleştirmeler
-Güvenlik Güncelleştirmeleri X
-Hizmet Paketleri
-Kritik Güncelleştirmeler X
-Özellik Paketleri
-Sürücüler
-Tanım Güncelleştirmeleri

X koyduklarım seçili diğerleri seçili değil, service pack Güncelleştirmeler in altında sanırım değil mi ? Güncelleştirmeleride mi işaretlemeliyim?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/11/2009 06:36

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

WSUS serverda güncelleştirmeler bu şekilde gözüküyor. kırmızı, sarı, yeşil ve gri renklerin anlamları nelerdir? yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 03/11/2009 11:41

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba, 

Grafikte ne analma geldiği belirtilmektedir.Siz de o grafiği eklemişsiniz zaten 🙂

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 03/11/2009 12:03

(@serhatsert)
Trusted Member

Listeden hizmet paketlerinide seçin öncelikle. 

Eklediğiniz resim ise seçtiğiniz alanlara göre grafiksel dağılım.Hata bulunan güncelleştirmeler dediği ise ya sizin seçtiğiniz sistemlerle alakası olmayan güncelleştirmeler için söylenir yada superseded denilen durum içindir.Bir sorun yok yani 🙂 Bilgisayarlara gerekenler, bilgisayarlara kurulması gerekenlerdir.Önce service packleri geçin, zaten bu rakamlar düşüş gösterecektir.Problem olursa yada anlamadıgınız bir yer sorabilirsiniz.

Serhat,

Gönderildi : 03/11/2009 16:43

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Grafikte ne analma geldiği belirtilmektedir.Siz de o grafiği eklemişsiniz zaten 🙂

Keyifli çalışmalar. 

Uğur abi bişe diyemiyorum sana 🙂

Durum bilgisi olmayan demek ne demek? 

Yüklü / uygun olmayan ne demek? yüklü mü uygun değil mi? uygun değilse nasıl yüklendi ? 🙂

neyse, zamanla neler değişecek grafikte takip edeceğim.

Serhat hocam çok teşekkürler, service packleri indiriyor.

Gönderildi : 03/11/2009 17:35

(@serhatsert)
Trusted Member

WSUS un kendisi için gerekli olan güncelleştirmelerinden KB954960 yüklümü ? Kontrol edermisiniz.. Durum bilgisi, wsus'un  göremediği pc ler için verdiği uyarıdır.Siz tüm güncelleştirmelerinizi öncelikle tamamlayın.Daha sonra cleaning wizard yardımıyla zaten bu gördüğünüz rakamlar düzelecektir.

Serhat,

Gönderildi : 03/11/2009 18:24

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba, 

Keyifli çalışmalar. 

Uğur abi bişe diyemiyorum sana 🙂

Durum bilgisi olmayan demek ne demek? 

Yüklü / uygun olmayan ne demek? yüklü mü uygun değil mi? uygun değilse nasıl yüklendi ? 🙂

neyse, zamanla neler değişecek grafikte takip edeceğim.

Serhat hocam çok teşekkürler, service packleri indiriyor.

Kurlum esnasında yapınızla ilgili updateleri çekmedğinizden dolayı oluan grafik bu. Kurulem esanısında choose products ve classifications kısmıdan istenile yuklemeler ve tipleri seçilebilir.Buna göre yükler ve uygun olup olmadığı sizin os ile bakılır.

Daha fazla detay için;

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/microsoft-windows-server-update-services-3-wsus.aspx  inceleyin.Kafanızdaki birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Gönderildi : 03/11/2009 22:36

(@Mehmetizmirlioglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ayrı bir post açmamak için aynı başlıktan soruyorum, networkte domaine bağlı 300 client var fakat WSUS da bilgisayarlar altına 144 client geldi. Sizce sorun ne olabilir? Diğer clientları görmek için ne yapmalıyım ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/11/2009 20:32

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Policy uyguladığınız OU'nun altına tüm clietnları taşıdınız mı?

Gönderildi : 05/11/2009 21:00

(@serhatsert)
Trusted Member

Selam,

Sorunun çözümü için hangi yöntemleri uyguladınız ?

Önerim, listede olmayan herhangi bir client üzerinde wuauclt.exe /detectnow komutunu çalıştırıp  WSUS konsoluna düşüp düşmediğini kontrol etmeniz.Düşüyorsa GPO ları alamıyor demektir.Baştan ayarlara göz atmakta yarar var.

Gönderildi : 06/11/2009 02:32

Sayfa 1 / 2
Paylaş: