Forum

Networkdeki yavaşlı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkdeki yavaşlık

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
352 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serverin yerini değiştirmek zorunda kaldık. Bu değişikliği yaptıktan sonra serverin paylaşım klasörlerine dosya gönderirken sorunum olmuyor fakat aynı dosyayı server üzerinden çekerken aşırı bir yavaşlık oluyor. Sadece belli clientlerden değil network'un her noktası aynı. İşin ilginç tarafı ise bu yavaşlık sadece serverden dosya çekerken oluyor. Herhangi bir log da yok serverde. Serverim switch e Cat 6 kablo ile bağlı kabloyuda kontrol ettim management switch imide kontrol ettim.

Gönderildi : 26/10/2009 18:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba kabloyu kontrol ettiğinizi söylemişsiniz.

Daha evvel benimde başıma gelmişti uzun bir mesafeydi ama 2 switch arası 80 m felan vardı.Kabloyu ortadan kesip araya switch koydum.Kablo tester da çalışıyor gözüküyordu  ama kesip araya switch koyunca rahatladı hat.Sizin mesafe sorununuz yok ise kabloda bir hata vardır muhtemelen bence farklı bir kablo ile yeniden deneyin.

Ayrıca ping isteğine yanıt alırken arada eksilmeler varmı test ettiniz mi? 

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/10/2009 19:10

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Belirtmeyi unutmuşum iki switch arası fiber ve servere dosya gönderirken hiç bir sorunum yok sadece serverdeki bir dosyayı kendi PC me kopyalarken sorun yaşıyorum. Servere dosya kopyalarken problem yok.

Gönderildi : 26/10/2009 19:13

(@www-rizasahan-com)
_

SErver üzerindeki o bahsettiğiniz dosyayı başka bir pcye kopyalarken durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/10/2009 19:21

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

aynı şekilde yavaş kendi bilgisayarımdan servere 3sn de kopyaladığım bir dosyayı 20sn de ancak geri alabiliyorum.

Ekleme : Switch te bir sorun var sanırım aynı switch e bağlı diğer serverde de aynı yavaşlık söz konusu. Dosya gönderirken sorun yok fakat geri alırken yavas.

Gönderildi : 26/10/2009 19:51

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba, 

Enteresan bir durum.Sadece durum o dosyadamı söz konusu yoksa serverden x bir dosyayı başka bir pcye kopyalamay çalıştığınızda yine ağırlık söz konusumu?

Saygılarımla,

Gönderildi : 26/10/2009 20:00

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

dosya farketmiyor herhangi bir X dosya için geçerli bu hala çözebilmiş değilim. switch e başka bir makina takıp onda deneyeceğim hata devam ederse switch i değiştireceğim.

Gönderildi : 27/10/2009 13:34

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Switch inizi değiştirmeden önce switch üreticisinin web sitesinden güncel bir firmware varsa kurmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca switch e factory reset atmayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 27/10/2009 16:46

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Sorunu Çözdüm. Geçte olsa cevap yazabiliyorum. Sorun Fiber Media Converter'deymiş. Elimde yedeği vardı değiştirdim sorun düzeldi. İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 04/11/2009 12:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 04/11/2009 18:30

Paylaş: