Forum

Active Directory de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory de Account is Locket Out Problemi

16 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
2,012 Görüntüleme
Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkeze Merhaba ;

Server 2003 SBS Üzerinde Active Directory yüklü ve  38 user tanımlı, şirket içerisinde herkez workgroup çalışmakda,

User ların login password leri aynı zamanda server a da tanımlandı ve  server üzerinde ki  klasör erişimleri bu user ve password ler ile kontrol edilmek de     

User ların bağzılarında  ara ara  Account Is Locked Out  aktif olduğunu görüyorum. ki User adları ve şifreleri AD.de tanımlı

Domain Security Policy de Account Lockout Policy i disble ettiğim halde    hala bu can sıkıcı olay oluyor.

Konu ile ilgili görüş ve öneriniz nedir ?

Şimdiden çok Teşekkür Ederim

Göksel BOSTANCI

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 26/10/2009 15:31

(@h-tamersari)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Göksel merhaba;

Ortamda DC varsa kullanıcılarını neden workgrupta çalıştırıyorsun.?

Soruna gelince.. DC'de Yönetimsel araçlarda;

Etki alanı güvenlik ilkesin'e gelip Hesap Polisi\Hesap Kilitleme İlkesi altındaki Hesap kilitleme eşik değerini 0 yapmayı dene..

Gönderildi : 26/10/2009 16:53

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tamer Hocam Ortamda DC var Ama Kullanıcı ların hepsinin Windowsları XP Pro değil ,  Xp Home , Xp Mileyum var tam bir şirket mantığında alınmamış işletim sistemleri. Bende Burayı Devraldığımdan sisteme dokunmadım. Gittiği yere kadar diyom :))) Bu Şekillde İdare ediyoz İşte

Yardımcı Olan Herkeze Çok Teşekkür Ederim

Saygılarımla

Göksel BOSTANCI

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 26/10/2009 17:00

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun Hala Devam Ediyor. Bunun Çözümü Yokmudur ??????????????

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 27/10/2009 13:59

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Selamlar;

Acaba bir kullanıcının parolasını resetledikten sonra tekrar denediniz mi? Belkide kullanıcıların parola değiştirme zamanları gelmiştir ve bilgisayarlar etki alanında olmadığından kullanıcılar oturum açarlarken herhangi bir uyarı ile karşılaşmayacaklardır. Kolay gelsin

Gönderildi : 27/10/2009 19:26

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Bu Account locked out u  regedit den felan  durdurma şansım yokmu ?????

İşin içinden cıkamadım ne yaptım sa..............

Yardımı olan herkeze şimdiden çok teşekkür ederim.....

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 30/10/2009 12:00

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Sorunlu PC lerde ; Başlat > Çalıştır > Run => gpedit.msc yazıp password ayarlarına bakmayı denedin mi?

Gönderildi : 30/10/2009 13:40

(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member

Kullanıcının kilitli oldugunu söylüyor DC de kullanıcının özelliklerinde Account is locked yanındaki tiki kaldırırsanız sorun düzelebilir.

Gönderildi : 30/10/2009 18:00

(@BurcakONCUL)
Gönderiler: 5
Active Member

Hocam, yaklaşık 1-2 haftadır bende aynı problem ile boğuşuyorum. Account'ları enable etmek ile çözülecek bir mevzu değil maalesef. Netrix Account Lockout Examiner yazılımı ile bütün hesapları takip altına aldığımda gözlerime inanamadım. Hesaplar kafasına göre kilitlenip açılıyor, bazen 15-20 hesap birden kilitleniyor, sonra kendiliğinden kilitler ortadan kalkıyor ama bazen bu kilit kalıcı da olabiliyor. Büyük ihtimal sistemde virus olduğundan şüpheliyim. Çünki log'larda herhangi bir hataya rastlamış değilim. Çözersem bunu paylaşırım.

Gönderildi : 10/11/2009 15:52

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

merhaba kendi kendine acount lock olmaz eger olursa ya yanlış girilir şifre yada clientlerde trojen var ben böyle sorunlarla çok karşılaştım trojen vs virüs gibi şeylerden oluyor clientleri ve serveri bir antivirus ile tarrt loglara bak kim nerden girmeye çalışırken kitleniyor loglardan yola çıkarsan hangi pc hangi acountun girilmeye çalışıpta girilmedigini görüp müdahale edebilirsin.

Gönderildi : 10/11/2009 17:21

(@raufdadin)
Gönderiler: 2
New Member

Hocam, yaklaşık 1-2 haftadır bende aynı problem ile boğuşuyorum. Account'ları enable etmek ile çözülecek bir mevzu değil maalesef. Netrix Account Lockout Examiner yazılımı ile bütün hesapları takip altına aldığımda gözlerime inanamadım. Hesaplar kafasına göre kilitlenip açılıyor, bazen 15-20 hesap birden kilitleniyor, sonra kendiliğinden kilitler ortadan kalkıyor ama bazen bu kilit kalıcı da olabiliyor. Büyük ihtimal sistemde virus olduğundan şüpheliyim. Çünki log'larda herhangi bir hataya rastlamış değilim. Çözersem bunu paylaşırım.

Arkadaşlar bende de aynı sorun var. Exchange sunucumda hesaplardan sadece 2 tanesinde oluyor bu sorun. Kendi kendine Account is Locket Out tick'ini atıyor ve her sabah kulanıcıların ayarlarını düzeltmek zorunda kalıyorum.

Sorunun çözümünü bulabilen var mı?

Gönderildi : 05/01/2010 11:34

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkeze Merhaba ;

Bu Konu ile ilgili çözüm bulan oldumu ????????????

Paylaşırsa çok sevinirim 

TŞK

Göksel 

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 07/01/2010 17:08

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Herkeze Merhaba ;

Bu Konu ile ilgili çözüm bulan oldumu ????????????

Paylaşırsa çok sevinirim 

TŞK

Göksel 

Göksel bey tek soru işareti koymanız yeterli anlayabiliyoruz cümlenin soru cümlesi olduğunu [Y]

Gönderildi : 07/01/2010 17:34

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ugur bey hatırlatmanız için teşekkür ederim cok naziksiniz

Konuya ilişkin Sorunu  Kendime Göre şu şekilde çözüdüm ;

Active Directory Users and Computers, Domain Adı:Properties , Group Policy:Open , Small Business Server Lockout Policy = All Setting Disabled

Herkeze iyi çalışmalar

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 08/01/2010 16:59

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler geçmiş olsun

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/01/2010 17:14

(@raufdadin)
Gönderiler: 2
New Member

Ugur bey hatırlatmanız için teşekkür ederim cok naziksiniz

Konuya ilişkin Sorunu  Kendime Göre şu şekilde çözüdüm ;

Active Directory Users and Computers, Domain Adı:Properties , Group Policy:Open , Small Business Server Lockout Policy = All Setting Disabled

Herkeze iyi çalışmalar

Ben direkt o polisiyi sildim zaten yanında ünlem işareti vardı ve manege konsolunu da açmıyor failure veriyor. şu an sorun git gide büyüyüor outlookların bağlantısının kesilmesine kadar uzadı.

Kaldırıp tekrar kuramam 42 client var. Bi fikri yada çözüm yolu olan var mı?

Gönderildi : 11/01/2010 20:24

Paylaş: