Forum

ntbackup problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

ntbackup problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member
Konu başlatıcı

erhaba Arkadaşlar.Additonal dc olarak kullandığım bir dc harddiskinin 8 gb  olmasından ve artık boş alanının olmamasından dolayı başka bir makineye 2003 server kurup ona taşımayı düşündüm.Fakat ntbackup ile aldığım yedeği yeni kurduğğum servera yüklediğim zaman server hiç açılmıyor.başlangıçtaki windows 2003 server yazısı bile gelmiyor.Ne yapabilirim bu konuda.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar

Gönderildi : 25/10/2009 16:08

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Kurduğunuz diğer server aynı donanım özelliklerindemi ? ve ADC olan makinayı taşıyorum diyorsunuz neden böyle bir yönteme ihtiyaç duydunuz diğer makinayı direk ADC olarak ekleme yoluna neden gitmediniz ?

Gönderildi : 25/10/2009 16:48

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kurduğunuz diğer server aynı donanım özelliklerindemi ? ve ADC olan makinayı taşıyorum diyorsunuz neden böyle bir yönteme ihtiyaç duydunuz diğer makinayı direk ADC olarak ekleme yoluna neden gitmediniz ?

Kurduğum makine aynı donanım özellikleirne sahip değil.bu dns dhcp bunları tekrardan konfigure etmek istemedim.

Gönderildi : 27/10/2009 14:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Anladığım kadarı ile tüm C bölümünün yedeğini farklı bir donanıma geri yüklemek istiyorsunuz. Acronis gibi bir yazılım ihtiyacınızı karşılayabilir.

Gönderildi : 27/10/2009 15:09

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Selamlar;

ntbackup ile alınan sistem yedeği bazen farklı donanımlı sunucu üzerine kurulabilse de oldukça sorun yaşatabiliyor. Bunun yerine taşımak istediğiniz sunucuya Windows Server 2003 kurduktan sonra Additional DC olarak ayarlamalarını yaptıktan sonra tüm rolleri bu sunucuya aktarıp eski sunucunuzu devre dışı bırakabilirsiniz. Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/10/2009 15:25

Paylaş: