Forum

Active Driectory İl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Driectory İle Gpo dan Clientlara Msi Paketi Göndermek..!

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@FatihARI)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar..!

Konu Başlığında da belirttiğim gibi gpo dan msi paketi göndermek istiyorum esasında biraz araştırdım bi çok şey denedim ama sonuç alamadım

hazırda var olan bir msi paketim var.. örneğin flash_player.msi bunu tüm clientlara yüklemek için sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması, Yazılım Ayarları, Yazılım Yüklemesi Sağ tuş Yeni Paket dedikten sonra Serverım Üzerinde Paylaşıma verdiğim logon dosyasnın içindeki flash_msi paketini ağ yolundan gösteriyorum ( \\192.168.*2.3* \logon\flash_msi)  sonra atanmışı işarretliyorum paylaşıma verdiğim logon dosyasında domain users ve everyone full yetki verdim yetmedi msi paketinede aynı yetkileri uyguladım..

şimdi neden clientlar bu paketi çalıştırmaz oturum açtıgında eğer bunu çalıştırabilirsek 350 client ın  serverımıza bağlı oldugnu düşünrsek bi çok şeyi server üzerinden yüklemeyi düşnüyoruz şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 16/10/2009 22:05

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam

www.serkanuzuner.com - videolarda var, izleyip hatalarinizi tespit edebilrisiniz.

Gönderildi : 16/10/2009 23:09

(@FatihARI)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

sağolun hocam yaptıgım uygulamaları kullanıcı yapılandırmasına uyguladım kullanıcılarada admin yetkisi verdim bu şekilde oldu...

iyi çalışmalar

Gönderildi : 17/10/2009 17:03

Paylaş: