Forum

Active Directory Çö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Çökmek Üzere

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
710 Görüntüleme
(@M.TolgaYILMAZ)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Yani başaldığım şirketin Domain Control çalışıyor ve DC serverına kurulu AD devalı hatalar vermekte AD yönetim panelinde açılışta aşağıdaki hatamjı geliyor.

''Adlandırma bilgileri bulunamıyor, nedeni:

Etki alanı yok veya bağlantı kurulamadı.

Etki alanınızın doğru yapılandırıldığını ve şuan çevrimiçi olduğunu doğrulamak için sistem yoneticinizle temaz kurun."

ancak açtıktan sonra sol bölümdeki etki alanı denetleyicine bağlan seceneğini seçip etki alanını yazıyorum ozaman bağlanıyor.

Userları görebliyosunuz ancak hiçbir değişiklik yapamıyosunuz yeni kullanıcı ekleyemiyosunuz.Eklemeye kalktığınızda kişi bilgilerini ve şifresini

girdikten sonra işlemi sonlandırığınızda şu hatayı veriyor.

"dizin hizmet göreceli tanımlayıcılar havuzunun tümünü kullanıldı" hatası geliyo.

Sanırım active directory çökmek üzere ayrıca loglarda giremiyoruz yani hatanın nerden olacağı konusunda bi fikrim yok artı tecrübelerinize güveniyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Şimdiden Teşekkürler.

Bu konu 11 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 16/10/2009 21:49

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Selam

dns deki srv kayitlarini kontrol edin

Gönderildi : 16/10/2009 23:10

(@M.TolgaYILMAZ)
Active Member
Konu başlatıcı

Serkan bey,

Dns de yine etki alanını yayınlama ve açma problemleri var

acaba AD yedek alsam kaldırıp tekrar kurudğumda backup çalışırmı eğer çalışmaz ise sorun çok büyür ki ben sağlam olmayan bi yapını yedeğini almış olucam. Alınan yedek içeriği alıyor ise sorun yok ama yapı olarak yeniliyor ise beni uykusuz günler bekliyor.

Gönderildi : 17/10/2009 02:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Her ihtimale karşı Active Directory yapısını barındıran sunucunuzun tam yedeğini alın. Elinizde sağlam sistem durumu yedeği varsa sunucunuzu tekrar kurduktan sonra bu yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 17/10/2009 02:47

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba ,

DC nin imajını alın, DNS hatası muhtemeln AD doğru çalışmadığındandır, Geçen hafta yaşadım sorunu,

Eğer yapabiliyorsanız hemen birtane ADC kurup DC üzerindeki rolleri transfer ederek çözüme ulşmayan çalışın,

kaybedcek birşeyiniz yok System state yedeğide bulunsun elinizde belki kötü durumu düşündüğünüzden erken yaşarsınız, hemen alınabilecek önlemlerin hepsini almaya başlayın.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2009 16:08

(@M.TolgaYILMAZ)
Active Member
Konu başlatıcı

Desteğinize teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/10/2009 01:35

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

rica ederiz,

sonucu bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/10/2009 12:30

(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member

Merhaba,

Yıllar önce yasadıgınız bu probleme çözüm buldunuz mu benzer bir durum bende var suanda

Gönderildi : 25/05/2023 10:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bu kadar bilgi ile bunu çözmek çok zor, logları kontrol etmeniz gerekli, bu hata genel bir hata, bunu tetikleyen pek çok neden olabilir. En temizi dcdiag gibi bir komut ile bir rapor çıkarmak ve sonra hataları forumda aratmanızı öneriyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 26/05/2023 18:31

Paylaş: