Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS CLIENT  

Emre sokullu
(@Emresokullu)
Üye

Arkadaslar Selam herkese benim yaptigim wsus kurdum clientler geldi transfer oluyor fakat benım ıstedıgım ınsanlara saatın sag tarafına cıkıyor sarı unlem ona tıklarsanız yukleme yapıyor benım ıstedıgım sadece herseyı usera sormadan yuklesın bu sekılde yapmak mumkunmu?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 10/10/2009 09:14
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,


http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/wsus-3-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx  makaledeki,


"Otomatik olarak karşıdan yükle ve kurmayı zamanla. Bu seçenek güncelleştirmeleri otomatik olarak karşıdan yükler ve kurar. Yükleme gününü ve saatini de ayarlamanız gerekir. "


policy ayarlarını yukarıdaki şekilde yapınız.


Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2009 12:02
Emre sokullu
(@Emresokullu)
Üye

Cok tessekkurler bır soyle bır sıkıntım war

Group policy yaptıgımda benım elımde 5 nokta war 5 nokta arasında vpn var ve bu 5 noktada ayrı ayrı wsus kurmak ıstıuorum her locasyon kendı wsus uzerınden updatelerı alıcak bunun ıcın kullanıcıları domaın managerdan grouplara ayırdım her gruba ayrı bır group polıcy yapmak ıstıyorum bunu yapıyorum fakat gruop polıcy clıenlerı etkılemıyor ama domain.com isimleri yer uzerınden her yere aynı group polıcy kurallarını uyguladıgım zaman calısıyro ama her locasyon bu sefer tek bır noktadan update cekıor group polıcyde nasıl bır soorun olabılır

 

 

 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10/10/2009 13:51
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Her lokasyona farklı wsus kurmak için server varmı?Bu server üzerinde mi yapılandırıyorsunuz.Eğer öyle ise makaleyi incelerseniz, policyde server adı yazılacak olan yere lokasyondakileri yazabilirsiniz.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2009 14:37
Emre sokullu
(@Emresokullu)
Üye

yok ben zaten bılıyorum serverları kurdum lokasyonlara ama group policy ben mesela santıye 1 santıye 2 dıye war santıye 1 'ın group polıcy farklı santıye 2 ıcın group opolıcıy ayrı yaptıgımda calısmıyor tek bır group polıcy yapınca hepsı aynı yerden calısuyor

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10/10/2009 14:49
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

İlgili wsus database ismi yazan serverda bulunduğundan,server adı neresi yazıyorsa updateleri oradan çeker.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2009 14:53
Paylaş: