Forum

w2008 terminal srv ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

w2008 terminal srv yazıcı paylaşımı

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
619 Görüntüleme
(@ayhangumus)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

w2008 std edt terminal serverda kendi localimdeki yazıcıyı serverın yazıcılar kısmına düştükten sonra paylaşıma açmak istiyorum ama bir türlü olmadı.Admin le de baglansam local yazıcıyı terminal server üzerinde paylaşıma açamıyorum paylaşım bölümü kapalı geliyor.Local tarafta yazıcıma her turlu admin ,everyone ayarı yapmama ragmen başaramadım.Bu 2003 de olan bişeydi ama w2008 de olmadı .Bunu Yapmamdaki neden kullandıgımız bir program için gerekmesi...

Teşekkürler. 

Gönderildi : 10/10/2009 00:57

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Paylaşıma açtığınız bir yazıcıyı paylaşımı gören bir makinadan tekrar paylaşıma açmaya çalışıyorsunuz sanırım. Doğru mu anladım ? Eğer durum bu ise Paylaşım sekmesi pasif gelmesi gayet doğal. Çünkü ikinci birkez paylaşıma açamazsınız.

Yazıcının Network gibişi var mı ? marka model nedir ?

Gönderildi : 10/10/2009 01:39

(@ayhangumus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yanlış anladınız heralde .local yazıcıma paylaşım vermiyorum terminal srv ıma uzak baglantı yapıp  localden oraya gelen yazıcıma paylaşım vermem lazım. iç netwokte değil bu problem trm server da

Gönderildi : 10/10/2009 01:46

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Kafam karıştı 🙂

Baştan alalım. Yazıcı nerede kime bağlı çalışıyor ?

Gönderildi : 10/10/2009 02:02

(@ayhangumus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aslında net anllatığımı düşünüyorum ama tekrarlayayım. Şubemdeki pc ime baglı herhangi bir yazıcım (örngin adı XYZ) var.Şubeden Merkezdeki w2008 terminal server olan sunucuma baglanıyorum.terminal serverın yazıcılar kısmında  XYZ olan yazıcımı görüyorum ve w2008 sunucumdan şubedeki XYZ yazıcsına döküm alabiliyorum.Buraya kadar hersey normal.ama ben w2008 serverımda gördüğüm XYZ yazıcısına paylaşım açmak istiyorum.işte bunu yapamıyorum admin le baglansam bile paylaşım açma yeri pasif geliyor.Neden Böyle bişeye gerek var derseniz Kullandıgımz program lpt1 den dokum alıyor bunu yapabilmem içinde trm serverda o XYZ yazıcıma paylaşım verip net use komutuyla o yazıcıya baglanmam gerekli.... 

Gönderildi : 10/10/2009 02:15

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

redirect yöntemi ile yapmayın yazıcı işini .

local makinada printer paylaşıma açın

sonra TS de local port olarak ilgili yazıcı driverını yükleyin.

isterseniz tanıttığınız printerı TS ye bağlanan kullanıcılar içinde yatkilendirebilirsin.

Gönderildi : 10/10/2009 02:15

(@ayhangumus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

erol bey yazıcıyı tanıtılmış durumda ama  ondan sonra baglanan clientlerı nasıl ilişkilendircem surekli yazıcı portlarında ts leri sürekli değişiyor.

Gönderildi : 10/10/2009 02:25

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/18024.aspx   linkine bakar mısnız ?

Gönderildi : 10/10/2009 02:39

(@ayhangumus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

linke baktım ama benim vpn im zaten yok bu durumda uzak lokasyondaki clientım zaten aynı networke gelemiyor Vpn baglantım olmuş olsaydı bu şekilde çalışırdı.printerlarım da serverde zaten gorunuyor.sadece w2008 de gelen yazıcıma paylaşım vermek istiyorum bunu yapabilirsem sorunmu inş. çözcem

Teşekkrler

Gönderildi : 10/10/2009 12:45

Paylaş: