Forum

IPSec services

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPSec services

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@ahmetuslu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yapımızda bulunan ADC üzerinde bugün yaşadığım erişim sorunu ile ilgili yaptığım araştırmalarda sorunun IPSec servisi ile ilgili olduğunu tespit ettim. Sıkıntı servera hiçbir şekilde erişim sağlayamamakla başladı birçok servis hatası aldım daha sonra yaptığım denemelerde erişimi sağladım fakat IPSec servisini disable bırakarak. Ne zaman ki bu servisin özelliklerine girsem hiçbir değişiklik yapmama gerek kalmadan network bağlantım tümüyle kopuyor. ek bilgi olarak server hyper-v üzerinde bir sanal server.

şuan itibariyle servisi disable konumda bırakarak geçici bir çözüm oluşturduk yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 07/10/2009 23:22

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

mmc konsolunda ipsec servisini açınca server hizmeti deploy edilmiş ve hatalı bir konfigrasyon yapılmış olabilir mesela su kriterlerde ipsec olmayan biriyle konuşma gibi sizde servisi disabled edince haliyle normale dönüyor olabilir.

Konfigrasyonu gözden geçirmenizi öneriyorum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/10/2009 02:42

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

mmc konsolunda ipsec ile ilgili maalesef hiç bir işlem yapamıyorum. servisin başlatılması gerektiğiyle alakalı uyarılar veriyor. servisi başlatmaya çalışıyorum fakat başlamıyor ve tüm network bağlantısı kopuyor.

Gönderildi : 08/10/2009 12:13

(@esersolmaz)

Merhaba;

Öncelikle mmc konsolundan servis start değilken tabikide o servisle alakalı düzenleme yapamazsınız. Bu işlemleri makinanın başında iken kontrol etmelisiniz ki servisi açıp ipsec deployu kaldırana kadar yada hatalı konfigi düzeltene kadar bir kesinti olması çok normal .

Gönderildi : 08/10/2009 12:26

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam tekrar merhaba,

sanırım yanlış ifade ettim, öncelikle serverın başında yapıyorum işlemleri uzak bağlantı kullanmıyorum. ne zaman ki ipsec servisini start etmeyi denesem hiç bir şekilde başlamıyor ve malesef o andan itibareb bütün network erişimim kopuyor ne o serverdan bir yere ne de başka serverlar adc ye ulaşamıyor.

Gönderildi : 08/10/2009 14:02

(@esersolmaz)

Tamam zaten anladıgım kadarı ile ipsec kullanmak gibi bir derdiniz yok dimi öyle ise servisi disabled a çekin ve çalışmaya devam edin bence...

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/10/2009 14:11

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ilk etapda bu çözümü uygulamayı düşündük fakat bu server ADC olduğundan ileride DC nin başına birşey gelmesi durumunda sıkıntı yaşarmıyız ? ayrıca mevcut yapıdaki diğer lokasyonlarda bulunan ADC lerin hepsinde ipsec servisi start konumda bu yüzden böyle bırakmak konusunda kesin bir karar veremedim. teşekkürler

Gönderildi : 08/10/2009 14:32

Paylaş: