Forum

Sertifika sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sertifika sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
380 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, sertifika server dan manual olarak sertifika almak istediğimde,  "user sertificate" bölümü gelmiyor. "request a certificate" bastığımda sanki "advanced certificate" e basmışım gibi davranıyor. konuyla ilgili hiçbir log düşmüyor. 10 dan çok lokasyonlu bir domainimiz var. bu sorun son kurulan 2 lokasyon kullanıcıları için geçerli. aşağıdaki linklerde bulunan resimler sorunu daha iyi açıklıyor. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

/

/

/

Gönderildi : 05/10/2009 17:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

CA olarak görev yapan kaç makine var ? ent root , subordinate ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/10/2009 18:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba, 2 adet ca imiz var. 1 adet ent. root 1 adet subordinate. bu lokasyonlardan her 2 sine explorer dan erişince aynı sorun yaşanıyor.

Gönderildi : 13/10/2009 18:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Serkan bey son lokasyon bir AD sitesi değil mi , yani ayrı bir site ?

teknik olarak oranın bir kullanıcısı olamaz oradaki bir makineden giriş yapmalısınzı ki oranın bir makinesi diyelim ???

peki bu makine üzerinden certsrv diyerek girdiğiniz ip root ip si ise kullanıcı olarak kimleri denediniz ?

aynı kullanıcı ile merkez veya diğer lokasyonlardan deneme yaptınız mı ? o son lokasyonun bağlantı şekil nedir ? örneğin vpn vs mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/10/2009 04:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba, son lokasyonda diğerleri gibi child domain, ayrı bir site. childomain.rootdomain.com.tr şeklinde. fakat bildiğiniz gibi o domain in üyesi olan bir kullanıcı, domain üyesi olamayan bir makina üzerindende internet explorer vasıtası ile sub. ca den user certicate alabilmeli ( en azından diğer lokasyonlarda böyle).  child ve root domainler arasında site to site vpn bağlantısı var. bahsedilen child domain kullanıcısı pek çok lokasyondan denememe rağmen aynı sonucu alıyorum. bu sıkıntı diğer child domain kullanıcılarında yok.

şunuda belirtmek istiyorum bu child domaine join olan makina autoenrolment ile sertifikasını alıyor, ancak kullanıcı için manuel olarak sertifika almak istendiğinde böyle bir sorun var. ilginiz için teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/10/2009 12:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Şimdi daha açıklayıcı oldu

Sorun child yapınızda görünüyor , yani child üzerindeki sub ordinate root ile görüşemiyor veya child ile root domain arasında bir güven sorunu var.

Gönderildi : 14/10/2009 21:09

Paylaş: