Forum

domain userların do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain userların domain dışında birbirlerine erişebilmeleri

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
355 Görüntüleme
(@nidab)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

şirkette çalıştığımız iki laptopı fuar alanına getirdik domain acountları ile oturum açıyoruz outlook vs için burda TTnettin wirelesından internet kullanıyoruz fakat 2 pc arasında dosya transveri yapabilmek için ethernetten switch ile ağ kurduk diğer laptopa ulaşabiliyorum fakak domain user oldukları için erişim hakkı için server ı araıyor ve bulamayınca bana acces denied veriyor tabiki ben 2 numaralı bilgisayara ulaştığımda benden kullanıcı ad ve  şifresi istiyor ben o bilgisayarın administrator hesabınıda şifresiyle denedim kendi oturumu olan [email protected] hesabınıda denedim her zaman acces deied aldım bunun bir çözümü varmı arkadaslar nasıl izin verebilirim servera gitmeden direk kabul etmesi için ? 

Mümin hocam saygılar sevgiler yardım plz 🙂

Not : Lütfen forum kurallarını okuyunuz. Konu başlığı düzeltilmiştir.

Gönderildi : 03/10/2009 00:20

(@enderakin)
Gönderiler: 6
Active Member

teamviewer veya benzeri programlar ile dosya tranferi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 03/10/2009 00:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Her iki bilgisayarda yerel hesaplar ile çalışmayı denediniz mi? Paylaşım ve NTFS izinlerinde yerel kullanıcıları yetkilendirebilirsiniz.

Gönderildi : 03/10/2009 00:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle forum kurallarını okumanızı öneririm.Sorunuzu forum kurallarına göre düzenlermsiniz.

Sorunuzun yanıtına gelince, logon ticket ile alaklaıdır.Domain bazında policy kısmında kerberros policyde  max. lifetime for user ticket reneval süresi karşısında kaç yazıyor.Bu yazana rakam gunu temsil ederki kullanıcılar dc olmadan o gun sayısı kadar logon olabilirler.Öncelikle serverda bu kısıma bakınız ve düzenleyiniz.Laptoplar için ise bu ayarrlar yapıldıktan sonra authenticed olması için, domaine logon olması gereklidir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/10/2009 02:19

(@nidab)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkürler sorunu hala çözebilmiş değilim team gibi proglar işimi gormez local userlarla da açamam onu biliyorum ikisinide adminle acsam sorunum olmaz ama domain user hesapları açmak zorundayım uğur cevabın için çok saol ama benim sorumla hiç alakası yok 🙁

Mümin hocam help plz... 

Gönderildi : 03/10/2009 12:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Hiç açılmıyor gibi okumuşum ben kusura bakmayın.Bu durumda siz local adminden açmalısınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/10/2009 12:59

Paylaş: