Forum

adm file hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

adm file hakkında

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
429 Görüntüleme
(@SerdarEREN)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese slm;

Az önce adm file ile usb ve cd rom yasakladım. Usb yasaklandı fakat cd-rom hala çalışıyor.Client registry sine baktım policy i almış.

cd takınca run as penceresi açılıyor kullanıcı haklarıyla çalıştır dediğimde çalıştırıyor.

Gönderildi : 02/10/2009 13:10

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bu adm file doğru çalışmıyor zaten.

registry den şurayı kontrol edin ( client makinede )

HKLM\SYSTEM\Current Control Set\Services\Cd-Rom içerisinde ki Start DWORD değeri, 1 ise policy uygulanmamış yada her zaman ki gibi adm olmamıştır. Yani CD-Rom çalışır. bu değer 3 yapılırsa cd-rom çalışmaz

Gönderildi : 02/10/2009 15:04

(@SerdarEREN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra Bey registry değeri : 3 yani policy uygulanmış. usb çalışıyor ama cdrom çalışmıyor.Adm file doğru çalışmıyor derken ileride başıma iş açar mı? Çünkü az önce kullanıcıların map leri açılmıyordu.Map a tıkladığımda folder redirection için açtığım klasör açılıyor.Tekrar tanımlamak zorunda kaldım.Birde kullanıcılara sürekli bir uyarı penceresi çıkıyor çevrimdışı çalış yada senkronize et falan diyor.

Gönderildi : 02/10/2009 16:34

(@SerdarEREN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra Bey registry değeri : 4 yani policy uygulanmış. usb çalışıyor ama cdrom çalışmıyor.Adm file doğru çalışmıyor derken ileride başıma iş açar mı? Çünkü az önce kullanıcıların map leri açılmıyordu.Map a tıkladığımda folder redirection için açtığım klasör açılıyor.Tekrar tanımlamak zorunda kaldım.Birde kullanıcılara sürekli bir uyarı penceresi çıkıyor çevrimdışı çalış yada senkronize et falan diyor.

Gönderildi : 02/10/2009 16:35

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Başınıza iş açmaz ama doğru çalışmıyor bu .adm file gördüğünüz gibi.O değer yalnış hatırlamıyorsam 0 disable 1 enable da olabilir. bunları deneyip restart ederseniz cd rom çalışmaz ama değeri tam hatırlamıyorum ya 1 yada 2 idi.

Bu şekilde olursa cd rom disable olur. ADM file olmazsa group polcy den herkese bu registry değerini assign edersinz

Gönderildi : 02/10/2009 17:03

Paylaş: