Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

LsaSrv 32772

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, parent-child yapısına sahip bir domainde, child dc lerden birinin system loglarında aşağıdaki uyarıyı her 10 dk da bir alıyorum. konuyu biraz inceledim. child dc de, Adsiedit, domain içinde CN=Users bölümünde parentdomainadı$, root dc de ise childdomainadı$ kayıtlarınnın olması gerektiğini buldum. kontrol ettiğimde child domainin adsiedit inde parentdomainadı$ kaydının olmadığını gördüm.

domain and trus bölümünde var olan trust valide ediliyor. trust ı silip yeniden oluşturursam kaydın geleceğini varsaydım ancak var olan trust ı silemiyorum. trust type ı parent olan yeni bir tane oluşturamıyorum. konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Event Type:     Warning
Event Source:   LsaSrv
Event Category: None
Event ID:       32772
Date:           27.9.2009
Time:           22:58:55
User:           N/A
Computer:       <COMPUTERNAME>
Description:
The interdomain trust account for the domain <FQDN of root domain> could not be created.
The return code is the data.

Gönderildi : 30/09/2009 15:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

var olan trust ı silmek istediğinizde nasıl bir hata ile karşılaşıyorsunuz?

Ayrıca netdom kullanarak tekrar trust yapmaya çalışırmısınız aşağıda ki komutu kendinize uyarlayarak.

NETDOM TRUST local_domain /Domain:child_domain /UserD:administrator /PasswordD:* /UserO:administrator /PasswordO:* /Reset /TwoWay

Gönderildi : 30/09/2009 17:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

trust ı silmek istediğimde herhangi bir hata almıyorum, "delete" pasif geliyor. o yüzden silemiyorum. yeni bir trust oluşturuncada eskisinin "delete" pasif olmaya devam ediyor.

netdom ile denemedim. komuttaki local_domain yerine parent domainimi yazmak gerekiyor. ve bu işlemi child dc üzerindemi yapmak gerekir. ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/10/2009 16:37

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

NETDOM ile deneyin birde. Ayrıca parent dc de bu komutu çalıştırabilirsiniz. local_domain kısmına parent domaini yazmanız gerekiyor, remote_domain ise child domain ismini yazacaksınız.

Gönderildi : 01/10/2009 16:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba, işlemi şu şekilde yaptım  NETDOM TRUST parentdomain /Domain:child_domain /UserD:ent.administrator /PasswordD:ent.admin pass /UserO:ent.administrator /PasswordO:ent.admin pass /Reset /TwoWay

ancak, bu işlemden sonra durum biraz daha kötü oldu. trust bozuldu. validate dediğimde unknown user or bad passwor diyor. komutta enterprice admin ve password ünü kullandım. nerede yanlış yapmış olabiliriz. teşekkürler.

Gönderildi : 01/10/2009 19:02

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

bu bölümler şu şekilde olmalı

/UserO:Administrator /PasswordO:123456

Gönderildi : 01/10/2009 19:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet bu şekilde yaptım, user olarak enterprice admin i ve şifresini kullandım. ancak trust şuan bozuk.

Gönderildi : 01/10/2009 19:22

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

validate dediğinizde aynı hatayı mı alıyorsunuz?

Gönderildi : 01/10/2009 19:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

aşagıdaki hataları alıyorum 

child dc üzerinde valide dediğimde,

The secure channel (SC) verification on domain controller \\childdc.childdomain.parentdomain.com.tr of domain childdomain.parentdomain.com.tr to domain parentdomain.com.tr failed with error: Access is denied.

The secure channel (SC) reset on domain controller \\childdc.childdomain.parentdomain.com.tr of domain childdomain.parentdomain.com.tr to domain parentdomain.com.tr failed with error: Access is denied.

Parent dc üzerinde ise,

The secure channel (SC) verification on domain controller \\parentdc.parentdomain.com.tr of domain parentdomain.com.tr to domain childdc.childdomain.parentdomain.com.tr failed with error: Access is denied 

not : system state yedeğini dönmek sorunu çözermi ?

The secure channel (SC) reset on domain controller \\parentdc.parentdomain.com.tr of domain parentdomain.com.tr to domain childdc.childdomain.parentdomain.com.tr failed with error: Access is denied 

Gönderildi : 01/10/2009 19:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

root domaindeki administrator hesabının child üzerinde de domain admin grubuna üye olduğunu kontrol edermisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2010 12:02

Paylaş: