Forum

Active Directory ( ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory ( ADC )

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
685 Görüntüleme
(@atillaturkan)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocalarım selam...

yeni bir firma için bilgi sistemleri ağı hazırlıyoruz 2 adet server sipariş vermiştik gelmeleri zaman aldı bu zaman aralığında desktop pc ye server 2003 standart üzerinde  active directory kuruldu.. sunucularım geldi ve içlerinden bir tanesini DC olarak tanımlamak istiyorum daha önce kurmuş olduğum pc üzerindeki DC objelerini ADC olarak tanımladım ve sunucuya aldım ama DC olan pc de dns ve dhcp de var idi pc yi kaldırdığımda, sunucu kendisini DC olarak kabul edicek ama dns ve dhcp yide üzerine alması için yapmam gerekenler nelerdir.

Saygılarımla kolay gelsin...

Gönderildi : 14/04/2008 17:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16307
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,  start > run >  appwiz.cpl  >  buradan  > networking tools > üzerinden DNS ve DHCP  hizmetlerini kurmalısınız .

Gönderildi : 14/04/2008 17:43

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Anladığım kadarıyla normal sunucuyu ADC yapıp bilgileri almışsınız. eski DC yi kapatmadan ADC'da DNS ve DHCP servisini kurun. Bilgiler gelecektir

eski dc yi kaldırmadan önce FSMO ve PDC rollerini aktarmayı unutmayın. 

Gönderildi : 14/04/2008 19:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33283
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar bu konularda yani özellikle migration konularında portal üzerindeki makaleleri linkleyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2008 19:50

(@atillaturkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sağolun sistem şimdilik düzgün çalışmakta. Saygılar...

Gönderildi : 15/04/2008 20:18

(@atillaturkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistem doğru çalışıyor demiştim ama dhcp ve dns i kurdum ama dhcp scope rollerini almadı address pool ve address leases da router, access point, ve elterminallerim vardı bunlar şimdi yok. FSMO rollerini ntdsuil ile aldım bir sorun da belirtmedi..

Dns Event larım da ise iki farklı hata bildirdi....

1*  The DNS server has encountered a critical error from the Active Directory. Check that the Active Directory is functioning properly. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.

2*   The DNS server has encountered numerous run-time events. To determine the initial cause of these run-time events, examine the DNS server event log entries that precede this event. To prevent the DNS server from filling the event log too quickly, subsequent events with Event IDs higher than 3000 will be suppressed until events are no longer being generated at a high rate.

Gönderildi : 18/04/2008 14:31

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

DNS Servisiniz çalışmıyor gibi görülüyor? DNS restart ettiğinizde de aynı mesajları alıyormusunuz? Eğer dns çalışıyor diyorsanız,

Hayır malesef çalışmıyor.. diyeceğim. DNS i kaldırıp yeninde kurmayı deneyin.

Bir de burayı inceleyin http://technet2.microsoft.com/windowsserver2008/en/library/cb9ca89b-2415-48fb-82df-05ca397b0c1d1033.mspx?mfr=true

Gönderildi : 18/04/2008 15:04

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

DHCP veritaninizi da Migration edebilrisiniz; 

DHCP veritabanı, Windows NT Server 4.0, Windows 2000 veya Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayardan Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayara nasıl taşınır!

http://support.microsoft.com/kb/325473

Gönderildi : 18/04/2008 15:12

Paylaş: