Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vpnde sorun

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

slmlar arkadaslar benim sorunum şu 5 tesisimde microsoft vpn aracılıgıyla ana merkezımıze bağlı bugun surekli vpnde bütün tesislerde kopmalar yaşanıyor ancak merkez binada vpnlerı sonlandırdığım ana merkezde internette bir sıkıntı görmedim ve metro internet kullanıyorum acaba hatlardan bir problem olurmu vpni de fortinet 60 b uzerınden yapıorum

Gönderildi : 28/09/2009 19:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Hüsnü bey

istemci işletim sistemleriniz nedir ? merkezde vpn i RRAS ile mi yoksa Fortinet ile mi sonlandırıyorsunuz ?

kopmalar sırasında loglara baktınız mı ? her şubede mi oluyor ? sadece bu gün mü oldu ? çevre firmalarda benzer sorunlar duydunuz mu ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2009 21:33

(@husnubagdatlioglu)
Active Member
Konu başlatıcı

windows 2003 server standart edition kullanıyorum hakan bey vpnlerı fortigate de sonlandırıyorum ve loglara baktıgımdada bütün tesislerde kopmalar görüyorum aynı anda şehrin farklı yerlerındekı 5 tesis birden kopma yasıo yenıden baglan dedıgınde anında baglantıyı saglıyor turk telekomla bu konuyu konustum ve su an sorun gozukmuyor dedıler ve bu sorun bugun başladı istemci bilgisayarlardada xp sp3 ve bazılarındada sp2 var

Gönderildi : 28/09/2009 21:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Fortinet ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı ? bütün şubelerde bu sorun gözlemleniyor ise sorun merkezde olabilir

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2009 23:19

(@husnubagdatlioglu)
Active Member
Konu başlatıcı

Fortinet ayarlarını oynamadım sorun sizce internetten kaynaklana biliyor olabilirmi veya benim fortinet te hangi ayarlara bakmam gerekiyor

Gönderildi : 29/09/2009 00:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Fortinet konusunda uzman değilim  o konuda bir soruyu fortinet bölümüne sorabilirsiniz , soruna gelince görmeden bundan fazla yorum yapamam. netten kaynaklı bir sorun olsa geçici bir sorun olurdu .

Gönderildi : 29/09/2009 03:15

Paylaş: