Forum

Uzak Masaustu Bagla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaustu Baglantı sorunu...

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ; Server'a dışarıdan Xp Pro kullanarak bağlantı gerçekleştirmeye çalışıyorum fakat bağlanamıyorum. Gidip başka bir yerden başka bir Xp pro üzerinden bağlanmaya çalışıyorum bağlanıyor. Ama kendi PC'im üzerinden bağlanmaya kalktığımda bağlanmıyor. Server'a bağlı Client'lara bağlanabiliyorum onlarda sorunum yok, fakat server bağlanıyorum. Kendi Pc'imden bağlanmak istediğimde şöyle bir hata veriyor.

Saygılarımla.

Gönderildi : 19/09/2009 04:48

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Mert Sert,

Bu sorunu gidermek için HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing altında yer alan Store dizin izinlerini regeditten düzenleyerek mevcut kullanıcınıza hem yazma hemde okuma izni veriniz. Bu işlemi yapmadan önce lütfen regedit yedek alanız. Ayrıca sorununuz düzelmez ise MSLicensing  altında yer alan Store siliniz. Veya aşağıdaki Microsoft KB adımlarını uygulayınız.

http://support.microsoft.com/?kbid=187614

Gönderildi : 19/09/2009 05:06

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sn. Mert Sert,

Bu sorunu gidermek için HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing altında yer alan Store dizin izinlerini regeditten düzenleyerek mevcut kullanıcınıza hem yazma hemde okuma izni veriniz. Bu işlemi yapmadan önce lütfen regedit yedek alanız. Ayrıca sorununuz düzelmez ise MSLicensing  altında yer alan Store siliniz. Veya aşağıdaki Microsoft KB adımlarını uygulayınız.

Sn. Rafet Bey ;

Kusura bakmayın yoğunluğumdan dolayı geri dönüş yapamadım konuya. Fakat bir sorun var. Serverda bir problem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Server'a Uzaktan AYNI ANDA 4 adet Xp Proyu bağladım, bir sorun olmadı. Fakat ben dışarıdan kendi PC'imden bağlandığım zaman bu hatayı veriyor. Yukarıda resmini koyduğum hatayı. Kendi PC'mide format attım fakat çözemedim. Server Loglarına baktığım zaman ise, dışarıdan bağlandığım USER ismimim yazıyor Term.Servc. hata olarak gördüğüm logda ve yanında da X..Docume.. ile ilgili tam hatırlayamadığım bir hata yazısı var. Yazıcı sorunu hatırladığım kadarıyla. Tekrar söylüyorum AYNI ANDA Server'a 4 adet Xp Pro ile bağlantı kurdum ve işlem yaptım. Benim PC'ye gelince sorun yapıyor ama. Neden olur çözemedim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 23/09/2009 19:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bağlanacak olan userın izni varmı?

Gönderildi : 23/09/2009 22:52

(@rafets-ayata)
Üye

Yukarıda bahsettiğim işlemi sunucuda değil Client tarafında uygulayacaksınız. Uyguladınız mı ? Ve sonuç değişmedi mi ?

Mevcut yapınızdan biraz bahseder misiniz ? AD , DNS, Kullanıcılar ve Hakları, TS yapınızdan v.s.

Gönderildi : 23/09/2009 23:57

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz işlemi Client tarafında yaptım. Tabii Client dediğiniz şirket içi network ortamındaki değil. Server'a Şirket dışından uzak bir yerden bağlanıyorum. Network ortamında clientta sorunum yok. Şirket dışından bağlanamıyorum. DNS, AD, DHCP, TS Lic. hepsi mevcut Server'da. Geçenlerde Ankaraya gittim ve Ankaradan İstanbuldaki Server'a bağlamak istedim bağlandım, Ankaradan Bursada işim vardı oraya geçtim ordada tanıdığım bir kişinin evinden Server'a bağlantı kurayım dedim ve bağlandım. Hiç sorun yok. İstanbula gelip kendime ait Xp Pro PC'mden bağlanayıp dediğim zaman yukarıda gördüğünüz resimdeki hatayı veriyor. Reg'den dediklerinizi yaptım olmuyor. Tek sorun bana ait olan şirket dışındaki kendi Pc'mde bir sorun var. Sanki Server bana ait olan bu PC'ye duvar örmüş, bağlanmama kesinlikle izin vermiyor. Onlarca Xp Pro ve değişik semtlerden bağlandım sorun yok. Ama şahsıma ait PC'den bağlanmama izin vermiyor Server. Server'ın içinde bir yerde Şahsıma ait User ismini bir yerde blokluyor sanki. Format attım PC'ye ( Kendi PC'me ) yine olmuyor olmuyor. Hayret edilecek bir durumla karşı karşıyayım. Serverdaki TS Lic. İptal edip tekrar kurdum yine olmadı olmadı...

Saygılarımla.

Gönderildi : 24/09/2009 17:34

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Kendi bilgisayarınızda kullandığınız antivirüs programı varsa tamamen kapatınız. Daha sonra deneyiniz ve AD yeni bir kullanıcı açıp Remote Desktop grubuna ekleyip kullanıcı haklarını admin olarak belirleyip deneyiniz.

Sonuçları paylaşın tekrar bakalım.

Gönderildi : 24/09/2009 17:51

(@koraycetintas)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhaba Sn. Mert Sert,

Aynı sorunu yaşadım. Rafet beyin verdiği bilgi ile çözüme ulaştım teşekkürler. 

Gönderildi : 30/05/2013 14:14

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Mert bey RDP 7 guncellemesini asagidaki linkten yükleyin. 

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20609

Ardindan terminale baglandiginizda tum firewall i kapatın.

Şuna da dikkat edin. Başlangıçta otomatik başlaması için bir parametre varsa onu da silin.

Gönderildi : 04/06/2013 03:46

Paylaş: