Forum

Gpo ayarları ve Baş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo ayarları ve Başlat Menüsü

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,590 Görüntüleme
(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

1-Kullanıcı Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Başlat menüsü ve Görev Çubuğu Menüsü Altındaki Klasik Başlat Menüsü Uygula Seçeneğini Devre Dışı yada Yapılandırmadığımız zaman client tarafında Başlat menüsü yalnızca yeni stilde görüntülenir; yani masaüstü simgeleri artık Başlangıç sayfasındadır.Yapmak İstediğim Başlat Menüsünün yeni stilde göründüğü zaman Masaüstünde bilgisayarım , belgelerim, internet explorer ve ağ bağlantılarım kısayollarınında görünmesini istiyorum bunu nasıl yapabılırım.

2-Oturumu Kapat Dediğim zaman eşitleme yapıyor ancak bilgisayarıu yeniden başlat dediğim zaman eşitleme yapmıyor.

Gönderildi : 13/04/2008 18:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , 

1. sorunuz için  sanırım  start menu nün açılışını classic değil start  şeklinde display name i gösterecek şekilde açılmasını istiyorsunuz bunu yapınca  my computer  my network places  vb  icon lar gidiyor  normalde biz bunu  desktop > properties > desktop > customize desktop altından   yapıyoruz siz gpo ile yapmak istiyorsunuz  güncel adm file lara bakmanızı öneririm  bende araştıracağım

2. offline files  kumı kullanmaktasınız ?  eğer öyleyse  my documents > tools > folder > options > offline files  kısmını incelemelisiniz .

3 . sorunuza gelirsek  policy lerin uygulanma sırası  site , domain , ou dur   ve her zaman en son uygulanan policy geçerli olur

policy leri kontrol ederek  block inheritance  olup olmadığını kontrol edermisiniz ? üst seviyedeki policy ler miras yoluyla alt seviyeye geçer

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 13/04/2008 19:45

(@oguzhanbitlisli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

özgür kardeş acıklamalar ıcın tesekkurler ılk soru ıcın adm dosyasını ne sekılde arayacagıma daır bı rıpucu verırsenız sevırnım 2 ncı sorumda ıse fıle serverım var ve gpo ıle folder redırectıon ıle belgeler ve masaustunu baska bır konuma yonlendırdım dedıgım olay oturumu kapat dedıgımde oluyor ama bılgısyarı yenıden baslat dedıgımızde olmuyor 3 ncu soruyuda hallettım sagolasın

Gönderildi : 13/04/2008 20:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba , 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=92759d4b-7112-4b6c-ad4a-bbf3802a5c9b&displaylang=en   bu adreste adm file indirebilirsiniz .

http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/99255932-2350-436d-b877-c6a3dffdf1041033.mspx?mfr=true   bu linktede açıklaması ve kullanım detayları mevcut iyi çalışmalar

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 13/04/2008 20:13

(@oguzhanbitlisli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Kusur aBakmayın Ama Halen Daha sorunlarıma çözüm bulabilmiş değilim. ben tekrardan hatırlatmak ıstedım

1-Kullanıcı Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Başlat menüsü ve Görev Çubuğu Menüsü Altındaki Klasik Başlat Menüsü Uygula Seçeneğini Devre Dışı yada Yapılandırmadığımız zaman client tarafında Başlat menüsü yalnızca yeni stilde görüntülenir; yani masaüstü simgeleri artık Başlangıç sayfasındadır.Yapmak İstediğim Başlat Menüsünün yeni stilde göründüğü zaman Masaüstünde bilgisayarım , belgelerim, internet explorer ve ağ bağlantılarım kısayollarınında görünmesini istiyorum bunu nasıl yapabılırım.

2-Oturumu ve bilgisayarı Kapat Dediğim zaman eşitleme yapıyor ancak bilgisayarı yeniden başlat dediğim zaman eşitleme yapmıyor

Gönderildi : 14/04/2008 11:54

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

1 nic secenek icin bir cevap yok ikonların görülmesini istiyorsan regedit üzerinden gerekli anahtarlari bulup kullanıcılara GPO ile uygulama yapabilirsin aklıma gelen çözüm bu.

Gönderildi : 14/04/2008 17:14

Paylaş: