Forum

hp proliand firmwar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp proliand firmware bios update sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@ilkeryurter)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba oncelıkle sıtenızı yenı kessvetmıs olmanın uzuntusunu yasıyorum burdakı makaleler ve acıklamalar tek kelıme ıle mukemmel benım mcse hocalarımın bıle benımle paylasmaktan kacındıgı bı cok dokuman burda mevcut emeklerdınden dolayı herkese cok tesekkur edıyorum ..

sorunum hp proliand firmware upgratlerı yapmaya basladımda normal sekılde dowload oluyo restatrt atıtınktan sonra kurulmus olması gereklı update san kı hıc kurulmamıs gıbı oto arama sonucunda tekrar dowload pencersınde ortaya cıkıyo ve ustten assagı doru ılk sıradakı update olalalmıs gozuktunden dıer updatelerıde yapmama ızın vermıyor smart start home ıle kuruluma baslıyorum hersey noramal seyırınde gıderken server 2003 kurulumu sırasında 35 dakakı kala rol_nat_less_or_Equal hatası drıver hatası ıle karsılasıyorum hardısk 2 adet sata acu dan raıd 1 yapılmıs ve calısır durumda saygılar

Gönderildi : 11/09/2009 15:46

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz.

http://h40072.www4.hp.com/destek/tr/myhelpdesk.html

http://welcome.hp.com/country/tr/tr/contact/contact_us.html

Sorununuzu daha hızlı çözmeniz için HP ile telefonla bir görüşmenizde fayda var.

Gönderildi : 11/09/2009 18:12

(@ilkeryurter)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

çözum teklıfınız ıcın tesekkur ederım ancak bunu dusunmustum ve hpsının sıstem destek hattından bır gorevlı ıle gorustum hp de bı kac tane raıd1 gıbı ıslemelerın gerceklesıp gerceklemsdını kontrol ettı bunun dıısnda arıza kaydı alıcaklarını soledı  bu makına daha once ısletım sıstemı kurulmadından daha dorusu kurulamadından kotu sans eserı bana geldı sımdı donanımsal hatalara bakıcam server uzuerınde 3 cu slotta 2 gb ram 6 da 2 9 dan 4 gb ram takılı sanırsam 3 ve 6 slotlarkı ramlarda yada slotlarda bırınde problem var bu 3 ve 6 slotlardakı ramlar sonradan DSI personelı tarafından eklenmıs  2 gb lık ramları çıkarttım ve 4 gb ram 3 slottan aktıv edıp tekrar denıycem ama gun sonu geldınden basaramadım sorunum ıcın bı cok yol denedım ama basarılı olmadım eger sorunun cozumune yonelık bır fıkır sahıbıyısenınz lutfen paylasın forumu takıplemeye devam edıcem son olarak sunu eklemek ıstıyorum bu updateler gerceklesmıs gıbı gozukup aslında gerceklesmdınden bıosla alakalı 2003 kurulumu sırasından hata mesajı vermekte bu donanımlsa hata herseyden kaynaklanıyo olabılır seklınde makaleler okudum tesekkurler

Gönderildi : 11/09/2009 23:50

(@ilkeryurter)
Active Member
Konu başlatıcı

sunlarıda ek not olarak eklemek ıstıyorum aynı sorunla xp ısletım sıstemı uzerınde karsılasmıstım hıc bır sekılde format yemıyen bı makınaydı ramları test ettım bı cok seyıde daha sonra hatanın bıosda aslında olmayan A: surucusunun acık gozukmesı sebbıyle kaynaklandını bulmustum server da a dısket surucusnu kapadamadıgım ıcın bu cozumu test edemedım serverde surucu dısebıl nasıl edıldını bılen varsa cok yardımı olur teskkurler

Gönderildi : 11/09/2009 23:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Çok karışık yazmışsınız.Arada bir nokta koysanız iyi olacaktı.Floopy disk biostan disable edebilirsiniz.Ben kendi adıma yazdıklarınızı çok karışık buldum.Daha detaylı ve düzgün yazarsanız, size daha hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/09/2009 03:18

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Daha önceki postları vs. okudum demişsiniz.

HP Makina üzerine kurulumu Smart start cd ile kurmaya çalışıyorsunuz değil mi?

Eğer kurulumda mavi ekran vs. veriyorsa. Elinizde kurulum için bulunan 2003 server işletim sisteminin içerisine en güncel SP2 olması lazım onu ekleyip o şekilde kurmayı dener misiniz?

Gönderildi : 13/09/2009 16:21

Paylaş: