Forum

Active Directory il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory ile Clientlara başlangıç dosyası eklemek..?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,010 Görüntüleme
(@BilalARI)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkdaşlar Ben x Devlet Hastanesi Bilgi İşleminde Çalışıyorum.. size şöle bi sorum olucak.  

Domain server' a bağlı olan 350 client ımız var.. bu clientlara 'Remote Administrator'  ile bağlanabilmemiz için. windows güvenlik duvarının kapalı olması gerekiyor ve radmin programının otomatik start vermesi lazım..

Group Policy den windows güvelik duvarınını kapt diyoruz. fakat neden se bazı clientlarda açık oluyor.. ve clientlara bağlanamaıyoruz 

radmin programının da yine bazı clientlarda otomatik start vermiyor ve yine bağlantı kuramıyoruz..

bunların çözümü için bir bat dosyası yazdık bu bat dosyası çalıştırıldığında windows güvenlik duvarı kapalı oluyor ve radmin otomatik start veriyor.. bölelikle clientlarla bağlantı sorunumuz kalmıyor... şimdi soruma gelirsek..

ben bu bat dosyasını serverımdan buna bağlı olan 350 clienta başlangıç öğesi olarak atılmasını istiyorum bunu nasıl yaparım 

bilgisayarlar açıldıgında otomatik olarak bat dosyası çalışsın istiyorum

bunu bir kaç makinada denedim örneğin  \\192.168.2.176\c$\Documents and Settings\muracaat1\Start Menu\Programlar\Başlangıç

bu yola bat dosyamızı koydugumuz zaman  kullancıı oturum açtıgında otomatik çalışıyor ve sorunumuzm kalmıyor ama 350 makinaya da tek tek aynısnı yapmamız çok zamanımız alır bu sorunu nasıl çözebilirm bilen arkdaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler..

Gönderildi : 10/09/2009 17:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

netsh firewall set opmode enable  

satirini logon script icerisine ekleyerek firewall'i kapatabilirsiniz

tum kullanıcıların baslangıcına batch dosya koymak icinde aynı sekilde logon script icerisine 

copy komutu ile All Users pathi altindaki startup a kopyalatabilirsiniz

copy /y \\server\share\hede.bat C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Startup\

kolay gelsin 

Gönderildi : 10/09/2009 19:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

netsh firewall set opmode enable  => disable olucakti pardon alttaki satirdaki gibi yani 

netsh firewall set opmode disable 

satirini logon script icerisine ekleyerek firewall'i kapatabilirsiniz

tum kullanıcıların baslangıcına batch dosya koymak icinde aynı sekilde logon script icerisine 

copy komutu ile All Users pathi altindaki startup a kopyalatabilirsiniz

copy /y \\server\share\hede.bat C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Startup\

kolay gelsin 

Gönderildi : 10/09/2009 19:11

(@BilalARI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bat dosyasını ben zaten oluşturmuştum yinede saol.. senin verdiğin yol ile bir clientın içindeki kullancıların startup ına atıyor zannedersem

örneğin. bir client ta k1,k2, k3, kullanıcılar var..k1 deki bat dosyasını all users a kopyalarayark.. hepsinn startup ın atmış oluyorsun anladıığım bu

fakat benim istediğim.   server üzerinden. 350 clientın startup ına atmak 350 tane kullanıcı var bende.. bu kullancıların startup ına bat dosyasını tek hamleyle atmak istiyorum hocam ben

örneğin sınırlı kullanıclar diye bi gp olsutrdum bu gp nin" kullanıcı yapılandırması / windows ayarları / Komut Dosyaları oturum açma/kapama" sekmesine oturum açma klasörü olarak bat dosyasını göstersem bu gp altındaki tüm kulanıclara uygulanır diye düşnüdüm fakat olmadı.. gp nin altındaki tüm kullanıcıların startup ına bat dosyasını koyamadım gitti:) nasıl olacak hocam bu

Gönderildi : 10/09/2009 19:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Remote Administrator un çalışması için bir tane OU oluştur ve resimdeki ayarları yapman yeterli

.html

Gönderildi : 10/09/2009 21:15

(@BilalARI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

peki default domain policy de clientlar oturum açtıgında bu dosyayı çalıştır gibi bi komut dosyası nasıl eklerim komut dosyası hazır fakat nasıl ekelneceğni bilmiyorum açıkçası

Gönderildi : 11/09/2009 10:51

Paylaş: