Forum

GPO ile software in...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile software install calismiyor

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,014 Görüntüleme
(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

server 2008 x64 sp2  sunucu

windows xp pro sp3 kullanmaktayım

server 2008 de domain kurulu windows xp domaine bağli durumda

yeni bir ou olustuyorum sirket koyuyorum

sonra onun altında bir ou daha olusturuyorum adini bilgisayarlar yapiyorum

onun altinda bir ou daha olusturuyorum adini personel yapiyorum

sonra sirket ou su altinda yeni bir ou olusturuyorum adini kullanicilar yapiyorum

sonra bu kullanicilar ou altında bi user aciyorum adini test şifresini 1234 yapiyorum

sonra kullanicilar ou su altinda bi policy yapiyorum bu policy de user configuration\software settings\software installation dan bitane msi paketi seciyorum assign ediyorum gpupdate ediyorum makinenin birini aciyorum programı kurmuyor

computer configuration\sofware settings\software installation da yine ayni paketi seciyorum her iki yolu girerken \\network\share\application.msi seklinde path lerii belirliyorum bu path ler everyone kullanicisinin erişebileceği izinli olan path ler klasorlerin izinleride ayni şekile kullanici logon oldugunda paketi kurmuyor hata paketi deploy edeken install appication at logon centiğini seciyorum yine kurmuyor assign edilmiş durumda  ayni işlemleri kullanıcının ou su yerine pc nin durdugu ou icerisinde yapiyorum yine bi sonuc yok eklediğim policy icerisinde security filtering kismina user ve computer i eklediğim halde yine sonuc yok fakat public etmediğim halde yazılımı program ekle kaldırda program ekle tabinda install edilebilir halde bekliyor farklı farklı msi paketleri ile denedim yine sonuc yok farkli serverlarda bunu denedim yine yok

internete gezinirken bunu buldum bir sitede yer alan makaleden yararlanarak yaptığım bu işlemde.

aynen uyguladım yine yok

ayrıca dikkatimi birşey cekti computer configuration da yaptiğim hic bir policy calismiyor windows firewalli disable etmek gibi..

yada söyle bir soru sorabilir miyim domaine bağli bir makinede hangi kullanıcı olursa olsun windows firewallini kapatmak istiyorum prosedür nedir?

nerde eksik yapiyorum?

Not : Lütfen ÇözümPark dışıdaki platformlarda okuduğunuz makalerin linklerini eklemeyiniz.

Gönderildi : 09/09/2009 04:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

İstemci makinede loglara bakarsanız neden yazılım yüklenmediğine ait bilgileri bulabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/09/2009 11:12

(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

yazılım yükleme ayarlarında değişiklikler uygulanamadı. Yönetici gurup ilkesinde oturum açma en ilyileştirmeyi etkinleştiğinden yazılım yükleme ilkesi uygulaması bir sonraki oturum açmaya kadar ertelendi Hata: Grup ilkesi çerçevesi zaman uyumlu olarak ön planda ilke yenileme işleminde uzantıyı çağırmalıdır.

software installin dişinda bir tane daha policy var ikiside nforce yapilmiş budurmda bundan kaynaklanabilir mi ?

Gönderildi : 09/09/2009 15:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

iki policy nin force yapılması pek mantıklı değil zaten , birde event id ve source bilgisi nedir ? 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/09/2009 15:25

(@erkanmandm)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Hocam aynı sorun bende de oldu:

Source: Application Management

Event ID: 101

Teşekkürler

Gönderildi : 18/08/2010 14:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Path belirtirken \\192.168.1.10 şeklindemi yoksa \\makina ismi şeklindemi yapıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/08/2010 14:36

(@erkanmandm)
Eminent Member

ben \\makine ismi şeklinde yaptım

\\192.168.0.2 şeklinde de denedim ama malesef olmadı. 

Gönderildi : 18/08/2010 15:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

merhaba, sorun yaşayan kullanıcılar hangi .msi dosyasını deploy etmeye çalışıyor? .msi dosyasını söyleyin deploy videosu veya makalesi yapalım. burada size göre ilerlersek siz her şeyi yaptınız ama olmuyor. bişeyi yapmadınız ki olmuyor. firewall için :

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb490626.aspx

Gönderildi : 18/08/2010 16:56

(@erkanmandm)
Eminent Member

En basiti AcrobatReader.msi dosyasını denedim, client logon olduğunda kurulum gerçekleşmiyor. Loglardan da yukarıda yazdığım kayıtlar yazıyor.

Gönderildi : 18/08/2010 17:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Basitce ;

1 - yol olarak c:\ değil istemcilerin ulaşabileceği \\sunucuismi şeklinde yol kullanımı

2 - bu yola istemciden erişilip erişilmediğinin kontrolü

3 - dosyanın bozuk olmaması

Gönderildi : 19/08/2010 01:26

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

adobe için custom bir kurulum var gibi, aşağıdaki linkleri incele bence, ayrıca daha kolay bir .msi dosyasını deneyerek yanlış yapıp yapmadığını görebilirsin :

http://blog.stealthpuppy.com/deployment/deploying-adobe-reader-9-for-windows

http://www.adobe.com/devnet/acrobat/pdfs/gpo_ad_8.pdf

Gönderildi : 19/08/2010 13:05

(@erkanmandm)
Eminent Member

hocam yolu dediğiniz şekilde yaptım //dc şeklinde

istemciler erişebiliyor, kontrol ettim,

farklı dosyaları da denedim

sorunu çözemeyince publish ile yaptım. 

çok teşekkürler.

Gönderildi : 19/08/2010 17:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu işlemle ilgili video çekil.Kabul edilirse ilerde yayım sırasına girecektir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/08/2010 17:49

Paylaş: