Forum

Server 2003 Ntds pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Ntds problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdi eski pdc serverın yanına ikinci bir adc kurup daha sonra tüm fsmo rolleri adc nin üzerine aldımve eski serverı emekli yaptım. Yani adc yi bildiğiniz üzere pdc durumuna getirdim. Buraya kadar herşey normel görünüyor fakat loglara baktığımda 1864 replikasyon hatası alıyorum.AD site ve hizmetlerinden baktığımda ntds server altında hala eski serverı görüyor ortamda eski server olmamasına rağmen replikasyon yapmaya çalışıyor. Kaldır dediğimde ise hata veriyor öenmli bilgiler içeriyor tarzında. En son olarak dcdiag çalıştırdım ve sonuç olarak şu hatayı aldım;

Doing primary tests

Testing server: Varsayilan-Ilk-Site-Adi\SUNUCU
      Skipping all tests, because server SUNUCU is
      not responding to directory service requests

Bu hatadan nasıl kurtulabilrim arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar kolay gelsin.

Gönderildi : 04/09/2009 14:22

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Eski sunucu ile yenisi arasında replikasyonun bittiğini loglardan görmedikçe eskiyi kaldırmamanız gerekirdi.

hala ayakta mı eski dc ?

Gönderildi : 04/09/2009 14:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba  Buğra bey kısa zamanda dönüş için teşekkürler. Eski dc ayakta değil fakat en sonunda eski dc yi ntds ayarlarından kaldırabildim. Önce raplikasyon zamanlamasını hiçbir zaman olarak ayarladım ve daha sonra silme işlemini yapabildim. Vew replmon aracını kullandığımda çeşitli hatalar alırken bu işlemi yaptıktan sonra o hatalar gitti. Şu anda tek sorunum dcdiag komutunu çalıştırdıktan sonra şu hatayı veriyor. Tabi kaptıp açma fırsatım olmadı. Umarım kapatıp açtıktan sonra da extra hatalarla karşılaşmam. Eğer aşağıdaki hatayı çözüme ulaştırabilirsek herşey normal görünüyor.

Doing initial required tests

Testing server: Varsayilan-Ilk-Site-Adi\SUNUCU
      Starting test: Connectivity
         The host aca38da7-d908-49c6-8970-779ead57b4e6._msdcs.xxxxxxx.com.t
r could not be resolved to an
         IP address.  Check the DNS server, DHCP, server name, etc
         Although the Guid DNS name
         (aca38da7-d908-49c6-8970-779ead57b4e6._msdcs.xxxxxxx.com.tr)
         couldn't be resolved, the server name (SUNUCU.xxxxxxx.com.tr)
         resolved to the IP address (192.168.145.5) and was pingable.  Check
         that the IP address is registered correctly with the DNS server.
         ......................... SUNUCU failed test Connectivity

Çok teşekkürler yardımlarınız için. Yukarıdaki hatayı nasıl giderebilirim bu konu hakkında da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar kolay gelsin...

Gönderildi : 04/09/2009 15:22

Paylaş: