Forum

active directory si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory silinen kulanıcıyı yeniden açma

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@mcmelemen)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim,

benim sorunum ir kullanıcı yaklaşık 7 ay önce işten çıktı bende geçen hafta active directory hesabını sildim ama bu hafta içi kullanıcı yeniden işe başladı  ben hesabı sildiğim için kişinin eski maillerine erişemiyorum yeni kullanıcı oluşturduğumda exchange altındaki eski mail box otamatik olarak erişemiyorum acaba bu sorunu nasıl çözerim.

Gönderildi : 03/09/2009 11:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

LDAP Administrator yazılımı ile kullanıcıyı ve üzerinde ki attiribute ları geri getirebilirsiniz.

http://www.serkanuzuner.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4:ldap-administrator-ile-active-directory-yonetimi&catid=7:3ncu-parti&Itemid=291

Gönderildi : 03/09/2009 12:37

(@kenangenc)
Gönderiler: 25
Eminent Member

selam;

kullanıcıyı silmiş iseniz bile exchange server üzerinde mail yedeklerinden yada databaselerinden ulaşmanız lazım tam bi bilgim yok ama mail yedekleri ve exchange database ni kontrol etmenizi söyleyebilirim.

Gönderildi : 03/09/2009 12:38

(@mcmelemen)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

hocam yükledim programı kulanıcıyı restor'da ettim ama olmadı eski mailleri gelmiyor kulanıcının

Gönderildi : 03/09/2009 13:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

hocam yükledim programı kulanıcıyı restor'da ettim ama olmadı eski mailleri gelmiyor kulanıcının

Mailbox ı reconnect yaptınız mı? Purge yapmayı da deneyin.

Gönderildi : 03/09/2009 15:11

(@ilkerarslan)
Gönderiler: 5
Active Member

size tavsiyem boyle bir sorun oldugunda kullanıcı account silmek yerine pasif yapmanizi oneririm. ve mutlaka pasif kullanicilari bir unit icerisinde toparlayabilirsiniz. ileride geri donus icin isiniz daha kolay olacaktir

Gönderildi : 04/09/2009 01:48

Paylaş: