Forum

File Server Dosya b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server Dosya boyutu sınırlama

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
914 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, sizlere file server hakkında bir konu danışmak istiyorum. Kullnamış olduğum server üzerine file serverı kumak istiyorum. Fakat merak ettiğim şöyle bir konu var; fil serverı kurduktan sonra sadece atıyorum jpg uzantılı dosyalara izin vermek istiyorum. Buraya kadar sıkıntım yok fakat file serverda dosya boyut sınırlamam mümkünmüdür. Yani işte 300 kb tan büyük dosyalara izin verme gibi.

Herkese şimdiden çok teşekkürler. Kolay gelsin... 

Gönderildi : 01/09/2009 16:10

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

merhaba,

Eğer windows 2003 server kullanacaksanız R2 versiyonunu kurarsanız Quota management ile bunu yapabilirsiniz. 

2008 server kuracaksanız da File server rolü yüklediğinizde aynı seçeneği orda da kullanabilirsiniz.

kolay gelsin.

Gönderildi : 01/09/2009 16:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Cenk bey kısa zamanda bilgilendirdiğiniz için. Kota yönetimi ile dosya başına limitlendirme yapabiliriz değilmi.

İyi çalışmalar kolay gelsin.

Gönderildi : 01/09/2009 16:54

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

merhaba,

Size için kotalamayı folder bazında yapabiliyorsunuz.İstemediğiniz bir dosya türü varsa bunu yasaklayabilirsiniz.

kolay gelsin.

Gönderildi : 01/09/2009 17:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkürler Cenk bey iyi çalışmalar...

Gönderildi : 03/09/2009 02:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Portalımızda bulunan http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/file-server-kurulumu-with-r2-file-server.aspx  makaleyi inceleyebilirsiniz.File server kurulum ve kullanımı hakkında detay içermektedir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/09/2009 03:22

Paylaş: