Forum

uzak masa üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masa üstünde yazdırma hatası

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

zebra barkod yazıcımı server 2003 e tanıtmama rağmen uzak masadan her bağlandığımda yazıcıyı görüyorum fakat yazdıramıyorum. yazıcıyı silip yeniden yükleyince yazdırabiliyorum. ne yaptıysam olmadı. acaba nerde yanlış yapıyorum yardımcı olablirmisiniz. teşekkürler.

Gönderildi : 29/08/2009 14:44

(@ErginEngin)
Gönderiler: 76
Estimable Member

RDP başlanğıcına bir komut yerleştirerek her baglandığında yazıcıyı tekrar kurması için yapılandır.  Yardımcı olabilir.

Gönderildi : 29/08/2009 18:34

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yazıcıyı server tarafında yükleyin.Securityden ilgili usera izin verdiğinizde, user logon olduğunda printerı görecektir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 30/08/2009 12:39

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Yazıcı lpt ile mi bağlı?

Eğer lpt ise aşağıdaki komutu rdp kullanıcıda çalıştırarak dener misin.

start > Run > cmd  = > net use lpt3 \\servername\printer /persistent:yes

lpt kısmına hangi porta bağlı ise onu yazın.Genellikle lpt1 dir, ama kontrol edin.

printer kısmına, yazıcıyı hangi isimde paylaşıma açtıysan onu yaz.

Benzer sorunla karşılaşmıştım.Bu şekilde yapınca düzelmişti.

Gönderildi : 30/08/2009 19:07

(@mehmetdogan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba

Dos tabanlı program yardımıyla barkod basıyorsan net use komutu ile her login olduğunda kullandığın portu (lpt1-l pt2- lpt3) yakalatman lazım

win tabanlıysa bence 2003 driver kontrol et

Gönderildi : 30/08/2009 19:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Yazıcıyı server da görebiliyorum(özelliklerde bağlantı noktası TS0034). fakat yazdırma yapınca sayfa yazdırılamadı hatası alıyorum. yazıcıyı siliyorum tekrarda yukluyorum bağlantı noktası olarak kendi portumu (TS0034)gösteriyorum o zaman yazdırıyor. birde bilgi olarak lpt3 olarak yüklememi söylemişsiniz dışardan bağlanıyorum kendi lpt mi lpt3 olarak nasıl tanıtabilirim. kendi portum lptde TS0034 olar görünüyor. teşekkürler.

Gönderildi : 31/08/2009 13:00

Paylaş: