Forum

32 bit Active direc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

32 bit Active directory 64 bit windows 2003 e upgrade

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@osmanfitrat)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar forumda arama yaptım fakat bir sonuc bulamadım veya uygun aramaya gerceklestiremedim.

Mevcut domain yapım 32 bit windows 2003 enterprise uzerinde. Yeni bir sunucu aldım ve bu sunucu üzerine 64 bit windows 2003 enterprise kurdum Primary dc olarak bu sunucuyu yapmak istedim tum ayarlar guncellemeleri tamamlayıp dcpromo diyerek Aditional dc olarak yapacaktımki versiyon hatası verdi ve kurulumu yarıda kesti. Sadece bu makineyi domaine pc olarak dahil etti. 64 bit olan sunucumu nasıl PDC haline getirebilirim. Saygılar.

Mesaj : The version of the Active Directory schema of the source forest is not compatible with the version of Active Directory on this computer.

Gönderildi : 24/08/2009 19:37

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Mevcut DC veya Yeni DC olacak makinenin 32-64 Bit uyumsuzluğu haricinde başka uyumsuz versiyon durumu olabilir mi?

R2 bileşenleri gibi mesela ?

Gönderildi : 24/08/2009 19:42

(@osmanfitrat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ADC olacak makinede Microsoft Windows Server 2003 R2 Enterprise x64 Edition  Service Pack 2 sistem var

Suan aktif olan DC de Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition  Service Pack 2 sistem var.

Gönderildi : 24/08/2009 20:13

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Schema-Masterin üzerinde 32Bit /ikinci/ R2-CDden,
ADPREP /FORESTPREP Schemayi Version 31 yükseltmeniz gerekiyor

Yani elinizde R2 nin 32bit (2.CD) cd si ile Var olan DC nizi upgrade etmelisiniz.

Gönderildi : 24/08/2009 20:33

(@osmanfitrat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam simdi onu yapıyordum backup olayını bitirince update gerceklestirecem. İnsallah bir sıkıntı cıkmaz.

Gönderildi : 24/08/2009 20:36

(@osmanfitrat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam R2 yukseltmeye calısıyorum fakat elimdeki R2 cd si ingilizce mevcut sistem turkce sanırım ondan dolayı  "Görüntü dosyası e:\R2AUTO.EXE geçerli ancak geçerli makine değil başka bir makine türü için " diye bir hata mesajı alıyorum. nerden bulabilirim turkce r2 versiyon cd si.

Gönderildi : 24/08/2009 20:51

(@yaynet)
Gönderiler: 15
Active Member

Hocam R2 yukseltmeye calısıyorum fakat elimdeki R2 cd si ingilizce mevcut sistem turkce sanırım ondan dolayı  "Görüntü dosyası e:\R2AUTO.EXE geçerli ancak geçerli makine değil başka bir makine türü için " diye bir hata mesajı alıyorum. nerden bulabilirim turkce r2 versiyon cd si.

Karşılaştığınız hatayı tam olarak buraya kopyala-yapıştır yapabilir misiniz? (noktası noktasına, virgülü virgülüne).

Gönderildi : 25/08/2009 03:18

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

merhaba;

sahip olduğunuz Open lisans numarası ile https://eopen.microsoft.com/EN/default.asp  sitesine giriş yaparsanız sahip olduğunuz ürünilerin ISO dosyasını download edebilirsiniz.

veya technet - msdn aboneliğiniz üzerinden edinebilirsiniz.

Gönderildi : 26/08/2009 03:35

(@osmanfitrat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Saygı değer hocalarım vermiş oldugunuz bilgiler için tesekkur ederim. mevcut 32 bit sistemi once R2 versiyona cevirdim sonra forestprep ve adprep calıstırdım. daha sonra additional domain controller olarak sisteme dahil ettim ve en son olarakda rolleri aktardım. şuan domain yeni dc 64 bit uzerinde saglıklı bir sekilde calısıyor.

Saygılarımla...

Gönderildi : 31/08/2009 16:12

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Kolay gelsin

Gönderildi : 31/08/2009 20:12

Paylaş: