Forum

Şifresiz Oturum A&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şifresiz Oturum Açıyor.

17 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@isa-yildirim)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar yeni bir sorunla karşı karşıyayım önerilerinizi bekliyorum..Domainn Yapımda Kendi kullandığım kullancı kafasına göre bazen sifresiz oturum acıyor.Ad den tekrar verıyorum bır sure sıfre gecerlı oldukdan sonra tekrar direk enter la giriş yapabiliyor.. nedeni ne acaba ?

Gönderildi : 17/08/2009 04:29

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Default domain policy'de son x adet şifreyi hatırla diye bir secenek var. Onu kontrol eder misiniz ? 24 olan yeri 0 yapın varsa eger

Gönderildi : 17/08/2009 16:24

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhabalar yeni bir sorunla karşı karşıyayım önerilerinizi bekliyorum..Domainn Yapımda Kendi kullandığım kullancı kafasına göre bazen sifresiz oturum acıyor.Ad den tekrar verıyorum bır sure sıfre gecerlı oldukdan sonra tekrar direk enter la giriş yapabiliyor.. nedeni ne acaba ?

Selam,

İlginç bir durum.

Şunu test edermisiniz. Kullanıcı passwd boş olarak oturum açabildiğinde, domain içerisindeki başka bir üye pc üzerinde (mümkünse o kullanıcı o pc de hiç oturum açmamış olsun) o kullanıcı ve boş passwd ile oturum açmayı deyenin.

Gönderildi : 17/08/2009 16:31

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

policy

kitli gorunuyor policyler değişiklik yapamıyorum

Gönderildi : 17/08/2009 23:35

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

domain policy mi default policy mi bu ? ayrıca benim dediğim işlemi DC de yapman gerekiyor. yada adc de

Gönderildi : 18/08/2009 00:17

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tüm policy lerde aynı şekilde Pasif durumda 24 ü değiştiremiyorum.Şuanda Bile Şifresiz oturum acabiliyorum.Ad den yeniden sifre verecem ama 2 gun sonra tekrar aynı oluyor.. Çözemedim..

Gönderildi : 18/08/2009 21:29

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Aşağıda ki işlemleri server üzerinde yetkili bir kullanıcı ile oturum açarak bizimle paylaşır mısınız?

• Kullanıcı üzerinde sağ tuş yapın - Özellikler - Account - User cannot change password işaretli mi?
  • Active Directory User and Computers - kullanıcının dahil olduğu OU üzerindeki Policy de - Computer Configuration - Windows Settings - Security Settings - Account Policy - Password Policy de
    - Enforce password history nedir?
    - Maximum password age nedir?
    - Minimum password age nedir?
    - Minimum password length nedir?

Gönderildi : 19/08/2009 11:36

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aşağıda ki işlemleri server üzerinde yetkili bir kullanıcı ile oturum açarak bizimle paylaşır mısınız?

• Kullanıcı üzerinde sağ tuş yapın - Özellikler - Account - User cannot change password işaretli mi?
  • Active Directory User and Computers - kullanıcının dahil olduğu OU üzerindeki Policy de - Computer Configuration - Windows Settings - Security Settings - Account Policy - Password Policy de
    - Enforce password history nedir?
    - Maximum password age nedir?
    - Minimum password age nedir?
    - Minimum password length nedir?

Özellikler - Account - User cannot change password işaretli mi?-Hayır İşaretli Değil.

Enforce password history nedir?- 24
Maximum password age nedir-42
Minimum password length nedir-5
Screende Farklı bi policye ait Domain Policyde yukardaki ayarları değiştirebiliyorum.Yalnız Sorunum Serverda olmadıgını bır kez daha hatırlatmak isterim.Domaine bağlı admin yetkiye sahip baska bir bilgisayarda bu ayarsızlık oluyor.

Gönderildi : 20/08/2009 04:39

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Siz bu kullanıcının şifresini sıfırlamadığına emin misiniz?

Gönderildi : 20/08/2009 11:20

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sifre Değişiyor ama 2 3 oturum acıp kapatmadan sonra sifre devredısı kalıyor.Direk Enter la girmeye başlıyor. ?

Gönderildi : 20/08/2009 15:48

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Kullanıcı oturum açtıktan sonra Ctrl+Alt+Delete yaptığında Change Password geliyor mu?

Gönderildi : 20/08/2009 15:52

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Geliyor..

Gönderildi : 21/08/2009 03:47

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Kusura bakmayın Domaine bağlı admin yetkiye sahip kısmını atlamışım. Öncelikle şunu unutmayın Domain Admin yetkisine sahip olan kullanıcılar diğer kullanıcılar gibi Policy den etkilenmez. Bu kullanıcıyı Admin yapmanızın sebebi nedir?

Ek olarak şifre değiştir seçeneği geliyorsa bence kullanıcı şifresini siliyordur.

Gönderildi : 21/08/2009 11:18

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Durumu Şöyle özetliyeyim..Sistemi Sistemden değil Sisteme Bağlı bilgisayardan uzakdan yonetiyorum.Kullancınında heryere erişebilmesi için yetkileri tam veriyorum.oturumu localede acdıkdan sonra (Bu bilgisayarda) .Domaindeki kullancım sifresiz oturum acmaya baslıyor...

Gönderildi : 26/08/2009 18:07

(@hakangullu)
Gönderiler: 91
Estimable Member

Bu yaşadığınız olay sadece bir pc demi gerçekleşiyor. domaine dahil herhangi bir pc den yıne sıkıntı yaşadığınız kullanıcınızla giriş yaptığınızda aynı sorunla karşlaşıyor musunuz?

Gönderildi : 26/08/2009 19:32

(@isa-yildirim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Problem Tekrar oldugu zaman bu dediğinizi deneyeceğim.şuanda hesaplar normal.

Gönderildi : 26/08/2009 19:42

(@hakangullu)
Gönderiler: 91
Estimable Member

tamam.

Gönderildi : 26/08/2009 19:57

Paylaş: