Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Remote Desktop Sorunu

14 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
574 Görüntüleme
(@ekremsarlak)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Windows Server 2008 Standart yüklü bir sistemde rdp ile bağlı iken bazı windows updateler yaptıktan sonra windows restart olduktan sonra bir daha Local den rdp ile bağlanamadım sanki hiç rdp bağlantısı açılmamış gibi uyarı veriyor , servisler haklar herşey normal gözüküyor  ..!!

Neden kaynaklanabilir  ??

Gönderildi : 15/08/2009 15:01

(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member

uyarıyı tam olarak yazabilir misiniz.

Gönderildi : 17/08/2009 02:01

(@ekremsarlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Client tarafında verdiği hata mesajı bağlanamıyor global bağlantı problemlerinde karşılan serverda rdp bağlantısı hiç açılmamışsa client de verdiği hata mesajıdır.Gpedit den kullanıcı hakları üyelikleri falan kontrol ettim herşey normal,sadece updateyi yapıp resetlendikten sonra oldu , yeniden bağlanamadım.
Event logları incelediğimde updatelerden sonra server resetlenirken hata logu var ama kodu yok logun , resetlendikten sonraki verdiği hata mesajı aşağıdaki gibidir ;

The following boot-start or system-start driver(s) failed to load: storflt

Gönderildi : 17/08/2009 14:31

(@bulentalacam)
Prominent Member

Peki update işemi yaptıktan sonra tekrar remot özelliğini etkinleştirdiğinizde sonra makineyi tekrar başlattığınızda remote seçeneği yine mi kayboluyor. Bu arada aldığınız hata ile ilgili burda bir çözüm sunulmuş. Bi inceleyin isterseniz

http://support.microsoft.com/kb/971527  

Gönderildi : 17/08/2009 14:38

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Selam,

Uzak masaüstünü normal 3389 portu ile mi kullanıyorsunuz yoksa bu port numarası farklı mı?

Gönderildi : 17/08/2009 15:41

(@ekremsarlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Eren bey iç lokalden erişemiyorum içeride lokalde kullanılan bir server dışa açmadım , Bülent bey bahsettiğiniz işlemleri yaptım ama restart etmeden şu anda herhangi bir değişiklik yok üzerinde şu anda DHCP çalışıyor gün sonu restart yapıp sonra tekrar bir kontrol edeceğim.

Artı parantez updatelerden hemen önce ftp kurmuştum , updatelerden sonra server restart olup bağlanma porblemi yaşanınca service lerden baktığımda ftp service durmuştu .!

Gönderildi : 17/08/2009 16:52

(@bulentalacam)
Prominent Member

Bir sorunun çözümünün en kolay yolu logları kontrol etmektir. Loglarda karşılaştığınız hataları burda paylaşırsanız veya internetten bakarsanız sanırım bir çözüme kavuşma şansınız olacaktır.

Gönderildi : 17/08/2009 16:59

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Merhabalar,

Eren bey iç lokalden erişemiyorum içeride lokalde kullanılan bir server dışa açmadım , Bülent bey bahsettiğiniz işlemleri yaptım ama restart etmeden şu anda herhangi bir değişiklik yok üzerinde şu anda DHCP çalışıyor gün sonu restart yapıp sonra tekrar bir kontrol edeceğim.

Artı parantez updatelerden hemen önce ftp kurmuştum , updatelerden sonra server restart olup bağlanma porblemi yaşanınca service lerden baktığımda ftp service durmuştu .!

Aynı problemle geçen hafta ben karşılaşmıştım.Securty update lerinden sonra remote bağlanamıyordum.Siz serverin RDP port numberini değiştirip, daha sonra bu port number için güvenlik duvarından izin verdikten sonra dener misiniz?Eğer bağlanırsa RDP port numberi eski  haline getirirseniz sorun çözülebilir.Ben bunları yaptım ve çözüldü.Sizin durumunuz farklı olabilirde.

Bu arada Bülent beyin dediği gibi eventta birşey düşmüyormu konuyla ilgili.

Gönderildi : 17/08/2009 17:20

(@ekremsarlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Eventde hata olduğu gözüküyor ama hata içeriğinde herhangi bir hata kodu gözükmüyor o problem olmadan 3 dakika içersinde yani windows updateleri yüklerken 3 tane hata kodu vermiş bir tanesinde hata kodu gözükmüyor , bir tanesi Bülent beyin bahsettiği hata kodu kodu diğer hata kodu da aşağıdaki gibidir toplam hata kodları bu şekilde ;

Log Name:      Security
Source:        Microsoft-Windows-Eventlog
Date:          13.08.2009 23:25:55
Event ID:      1101
Task Category: Event processing
Level:         Error
Keywords:      Audit Success
User:          N/A
Computer:      77PBT
Description:
Audit events have been dropped by the transport.  The real time backup file was corrupt due to improper shutdown.
Event Xml:
<Event xmlns=" http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event ">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Eventlog" Guid="{fc65ddd8-d6ef-4962-83d5-6e5cfe9ce148}" />
    <EventID>1101</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>2</Level>
    <Task>101</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x4020000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2009-08-13T20:25:55.228Z" />
    <EventRecordID>30876</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="988" ThreadID="1448" />
    <Channel>Security</Channel>
    <Computer>77PBT</Computer>
    <Security />
  </System>
  <UserData>
    <AuditEventsDropped xmlns:auto-ns3=" http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events " xmlns=" http://manifests.microsoft.com/win/2004/08/windows/eventlog ">
      <Reason>34</Reason>
    </AuditEventsDropped>
  </UserData>
</Event>

Gönderildi : 17/08/2009 18:08

(@ekremsarlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Eren bey port numaralarını değiştirdim eski haline getirdim değişen bişey olmadı , bakalım bir saat sonra restart yapacağım olmadı geriye kalıyor B planı

B= çekiç kazma  .!

Gönderildi : 17/08/2009 19:44

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

RDP port numberi regeditten değiştirip,serveri restart ettik sonra yeni vermiş olduğunuz port number ile de mi bağlanamadınız?

Gönderildi : 17/08/2009 20:01

(@ekremsarlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ok.Updateleri kaldırmıştım yeniden yükledim RDP port numaralarını değiştirdim sistemler çalıştığından dolayı restart yapamamıştım anca şimdi restart yapma imkanı buldum , restart yaptım düzeldi şimdi.!
Ama sorun önemli server 2008 daha yeni bir ürün Microsoft un bu tür sorunların çözümüyle ilgili bir yayın veya updatelerin buna göre düzenlenmesi gerek.Bu server 2008 de updateler yüzünden karşılaştığım 2 ci problem.

Eren Bey , Bülent Bey teşekkürler

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 18/08/2009 15:38

(@bulentalacam)
Prominent Member

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Geri bildirim için teşekkürler...

Gönderildi : 18/08/2009 16:22

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

MS bazen böyle şeyler yapabiliyor.Geçmiş olsun...

Gönderildi : 18/08/2009 18:49

Paylaş: