Forum

Windows 2003 networ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 network yapısı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar benim serverlerim aşağıdaki şekilde yapılanmış durumda ve işler hiçte iyi durumda değiller. Sürekli hatalar alıyorum. Başlıca problemlerim farklı subnetten bilgisayar adıyla dahi ping atamıyorum. Print server devamlı spooler hatası verip duruyor restart ediyorum bir süre öytle gidiyor ve tekrarlıyor. User Profileları bir acayip davranıyor. VSS hataları var. Tüm logları event viewer dosyası olarak aldım. Yardımcı olmak isteyenlere download linkini de veririm.

Öyle görünüyor ki bu serverler yeniden kurulacak ancak en azından yarıyıl tatiline 1 ay var ve o zamana kadar idare etsinler istiyorum. Okulda kimse olmayınca herşey daha güzel kurulur.  Acil yardıma ihtiyacım var teşekkürler.

Gönderildi : 11/08/2009 02:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Antivirüs taramasından geçirin.Windows updatelerden özellikle security updateleri çekin.Ek olarak eventlogları paylaşaırmısınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/08/2009 02:24

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam,

Updateler her zaman tam. Visrus olayi yok sistem temiz. Event loglarin linkini ozelden gonderdim. Cok tesekkur ederim.

Gönderildi : 11/08/2009 03:25

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Özelden ziyade forum üzerinden paylaşırsanız daha iyi olcaktır.Ayrıca logları ekran görüntüsü şeklinde göndeririseniz iyi olur.Hatalı veren kim ne görmek açısından.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 11/08/2009 03:32

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Eski bir üyemizsiniz ve konu başlığı forum kurallarına uygun değil, "Acil, Yardım vb." kelimeleri kullanmanız bir yana, konu başlığındaki cümlede probleme dair bir ipucu taşımıyor. Daha özenli konu başlıkları kullanmanızı rica ederiz.

Gönderildi : 11/08/2009 23:59

Paylaş: