Forum

Klasör gizli o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasör gizli olmuş, aktif edemiyorum.

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,083 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, bir Data server'ımız var. Ortak klasör kullanılıyor. İçinde de her departmanın kendi klasörü var. Pazarlama klasörünü çalışan arkadaşlar nasıl yaptıysa, gizli hale getirmişler. Server dan o klasöre girdiğimde gizli seçeneği pasif durumda işareti kaldıramıyorum. Kullanıcıdan baktım. Onda da aynı şekilde nasıl çözebilirim bunu?

Gönderildi : 06/08/2009 17:45

(@TarikAtes)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Dracula programıyla tarama yaptırın

Gönderildi : 06/08/2009 19:06

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Merhaba, bir Data server'ımız var. Ortak klasör kullanılıyor. İçinde de her departmanın kendi klasörü var. Pazarlama klasörünü çalışan arkadaşlar nasıl yaptıysa, gizli hale getirmişler. Server dan o klasöre girdiğimde gizli seçeneği pasif durumda işareti kaldıramıyorum. Kullanıcıdan baktım. Onda da aynı şekilde nasıl çözebilirim bunu?

Klasörün sahipliğini ve yetkilerini kontrol eder misiniz? Her şey normal ise sistemi virüse karşı taramadan geçiriniz.

Gönderildi : 06/08/2009 20:51

(@MesutGundogdu)
Gönderiler: 30
Eminent Member

başka bir bilgisayardan $ şeklinde bağlanıp araçlar klasör seçeneklerine girip.görünüm tabından Gizli Dosya ve Klasörleri Göster seçeneğini seçtikten sonra gizli dosyanın gizli seçeneğini kaldırmayı denermisin.Böyle sorunlar kullanıcı profillerinden kaynaklanabiliyor.

Gönderildi : 07/08/2009 13:21

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam dediğiniz gibi giriyorum. Hem read only hem hidden tıklanmış şekilde, read only'i tıklayabiliyorum sadece ama uygula diyip tekrar bakıyorum. Yine tıklanmış şekilde duruyor. Hidden zaten tıklanmış ve pasif, virüs taramasıda yaptırdım birşey çıkmadı.

Gönderildi : 11/08/2009 15:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Policy uygulanmış olabilir kontrol edermisiniz.Kaspersky yada mcafee ile taramayı deneyin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/08/2009 15:21

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki komut ile sorunlu klasör ve dosyaları eski haline getirdim. Öneri sunanlara teşekkürler.

attrib -s -h -r -a io.sys (Sistem değil, gizli değil, salt okunur değil, arşiv değil anlamına geliyor. Tam tersi içinde + koymak gerekiyor.)

Gönderildi : 11/08/2009 16:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 11/08/2009 17:14

Paylaş: