Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail server?

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

arkadaşlar hekese selam iyi çaışmalar! öncelikle bu konu için en uygun yeri aramama rahmen bulamadım,eğer sizde benim gibi yalnış yere açıldığını düşünüyosanız lütfen yardımcı olun. soruna gelince dün akşam bir müşterim maillerle ilgili sorun yaşıyor, herhangi bir yerden şirkete gönderilen mail bu kişini outlook 'unda 2 tane olarak görünüyor (tam bilgim yok ama sanırım mail server kullanılıyor olabilir şirketlerinde) bu noktada ayarlarla ilgili sorun olduğu çok açık. asıl konu bu müşterim benden mail serverin ne olduğu ne yapabildiği ne işe yaradığı vb şeklinde sorular yöneltti bende kendisine word'te detaylı açıklayıp mail atacağımı söyledim internette aramama rahmen bir çocuğun anlayabileceği yalınlıkta bilgi bulamadım.lütfen bana 7 yaşındaki bir çocuğun anlayacağı şekilde yazarmısınız yada link verirmisniz. kendimi üniversite tezi hazırlıyor gibi hissettim yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 06/08/2009 14:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

merhabalar

mail server : kısaca tanımlamak gerekirse sizin adınıza veya şirketinize ait olan bir mail domaininin bir servis tarafından sunulması. bu servis exchange server olabilir, qmail olabilir, lotus notes olabilir, imail olabilir, merak mail olabilir vs... bu tür değişik servisler var. bu tamamen şirketin ne yapmak istemesiyle de ilgili; örnek : exchange server ile yapılan bir sürü şey diğer mail servisleri ile yapılamıyor gibi...

dolayısı ile çok kapsamlı bir konu.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/08/2009 16:09

Paylaş: