Forum

AD ile group policy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD ile group policy yönetimi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@KaanArslan)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar slm,

Şimde ben bir group policy oluşturdum ve ou'ya linkledim. Bu ou içindeki tüm userlar bu policy içindeki kısıtlamalarla çalışıyor bunda sorun yok.

Fakat ben bu ou grubu içerisinde bir user'ın ayarını değiştirmek istiyorum, örneğin; Group policy de explorer özelliklerine girmez yasaklı fakat bu ou içinde sadece bir user'ın explorer'ın özelliklere girmesine izin vermek istiyorum.

bunu nasıl yapabilirim acaba? 

Gönderildi : 04/08/2009 19:51

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Group Policy Management'ı açın, sağda Security Filtering altında, group policy in sadece hangi kullanıcılara yada gruplara uygulanacağını belirtebilirsiniz.

Defaultta Authenticated Users vardır, onu öncelikle kaldırıp policy in uygulanacağı kullanıcı yada grupları seçin.

Gönderildi : 04/08/2009 20:31

(@KaanArslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

öncelikle teşekkürler yardımınız için.

belirttiğiniz yerde kullanıcıları seçebiliyorum ok sorun yok, fakat aynı policy içinde sadece bir değişiklik yapcağım kişiyi bu listeye eklemediğim zaman komple policy dışında kalıyo.O kişi içinde ayrı bir policy'mi oluşturmam gerekiyor acaba?

Birde active directory kullanımında örneğin; userlardan birinde bir problem oluştu ve Radmin ile ekranına bağlandım diyelim, ve sorunu çözmem için task manager'ı çalıştırmam gerekiyor o an, ama o user policy'sinde task manager disable durumda olduğudan o an için task manager'a giremiyorum,böle durumlarla karşılaşıldığında ne yapmak gerek, yani böyle kullanıcı problemlerini nasıl uzaktan çözebilirim?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 05/08/2009 12:11

(@KaanArslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Help me

Gönderildi : 06/08/2009 15:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

O halde planlamanızı tam anlamıyla ayarlayın.Gerekiyorsa userı farklı bir ou ya taşıyabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 06/08/2009 16:36

(@KaanArslan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

O halde planlamanızı tam anlamıyla ayarlayın.Gerekiyorsa userı farklı bir ou ya taşıyabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

cvp için teşekkürler.

peki;

Birde active directory kullanımında örneğin; userlardan birinde bir problem oluştu ve Radmin ile ekranına bağlandım diyelim, ve sorunu çözmem için task manager'ı çalıştırmam gerekiyor o an, ama o user policy'sinde task manager disable durumda olduğudan o an için task manager'a giremiyorum,böle durumlarla karşılaşıldığında ne yapmak gerek, yani böyle kullanıcı problemlerini nasıl uzaktan çözebilirim?

Teşekkürler...  

Gönderildi : 11/08/2009 18:16

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

taskmgr komutunu administrator hesabıyla çalıştırmayı deneyin.

Gönderildi : 11/08/2009 18:28

Paylaş: