Forum

Proxy Alamama Sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Proxy Alamama Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@cetinkalkan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler herkese,

Çalıştığım şirkette İsa 2004 üzerinde calışan websense programı bulunuyor eski websense programımızda ve domainde tanımlı 192.168.1.7:3128 diye proxy tanımlıydı. websense bilgisayarı donanımsal olarak bozuldu. yeni bir bilgisayar ve yeni sürüm websense kuruldu 192.168.1.7:8080 isimli yeni bir proxy yazıldı. Domain ayarlarına yeni proxy yazıldı domain controller restart edildi clientlar restart edildi gpupdate yapıldı ama kullanıcıların yüzde 90 ı hala eski proxy alıyorlar bu yuzden internete giremiyorlar bende hep manuel olarak yeni proxy girmek zorunda kalıyorum .

Benim tahminim her kullanıcının manuel IP leri var dhcp kullanmıyorum websense bozulduktan sonra mecburen IP adreslerıyle cok oynadım bazen bır pc nın 3 kere ıp sını değiştirmek zorunda kaldım bundan sebep olabilir diye düşünüyorum uzman ellerin yardımını ve yorumlarını bekliyorum tesekkürler herkese...

Gönderildi : 03/08/2009 13:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bu proxy bilgisini istemci makinelerde nereye giriyorsunuz ? yani browserlara mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2009 18:12

(@cetinkalkan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

hayır browser lar bunu normal sartlarda otomatik alıyor user ların browser da değiştirme hakkı yok sanırımj active directory den ayar yapılmıs ve otomatik proxy alıyorlar ancak active directory de yeni proxy tanımlamamıza ragmen user lar bu yeni proxy i otomatik almıyorlar bende mecburen regeditten değiştirmek zorunda kalıyorum tek tek sorunum bunu yıne eskisi gibi otomatik hale getirebilmek

Gönderildi : 03/08/2009 19:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Anladım , sorununuz GPO ile ilgili , bunu AD üzerinden düzeltmeniz gerekli

istemci bir makinede 

cmd - gpresult dediğinizde o makineye ve kullanıcıya uygulanan policyleri görebilirsiniz. IE üzerindeki proxy bilgisi gpo üzerindenki bir kullanıcı policy değeridir bu nedenle hangi kullanıcı policy leri o kullanıcıyı etkiliyor ise ad üzerinde bulup proxy ip sini yeni ip ile veya port ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2009 20:18

Paylaş: