Forum

Group Policy ile So...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy ile Software Installation Hk.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@fcelik)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Elimde bir antivirus yazılımının msi paketi var. GPO ile Computer tagında "Software Installation" a ekliyorum. Terminallerde kurulum sorunsuz gerçekleşiyor. Ancak kurulum tamamlanıp oturum açıldığında antivirus yazılımı "ben yeni versiyona geçtim yeniden başlatman gerekli" şeklinde uyarı veriyor. 

IEAK ile ie setup ı hazırlarken "restart after" parametresini değiştiridiğimizde ie kurulumu bitince oturum açma ekranı gelmeden sistemin kendini baştan başlattığı gibi bu paketide aynı şekilde kurulumun tamamlanmasının ardından yeniden başlatmasını sağlayabilirmiyiz.

Teşekkürler... 

Gönderildi : 30/07/2009 14:14

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

MSI'ı software installation policy yerine MSIEXEC ile deploy edin ve /forcerestart parametresini kullanın.

Gönderildi : 30/07/2009 14:41

(@fcelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

MSI'ı software installation policy yerine MSIEXEC ile deploy edin ve /forcerestart parametresini kullanın.

bir logon script mi kullanıcaz ? Bir taraftan araştırıyorum ama. Logon script kullandığımızda ise her logonda sorun olmayacakmı ? Belki bununla ilgilide bir parametre vardır ama ! 

Gönderildi : 30/07/2009 19:56

(@serhatakinci)
Famed Member

Msiexec deployment anlamında güçlü bir araç ve bir çok parametresi
var.

Mesela p parametresiyle kullanılırsa, sistemde program yoksa yükler varsa es
geçer.

o parametresiyle program yoksa veya eski bir sürümse yükler,
aynı sürümse es geçer.

a ile kullanılırsa ne olursa olsun yükler. gibi..

Tüm parametreler ve kullanım şekli için bir kaynak: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc759262(WS.10).aspx#BKMK_Install

Gönderildi : 31/07/2009 03:02

(@fcelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler...

Gönderildi : 31/07/2009 12:35

(@serhatakinci)
Famed Member

Bu arada script yerine batch file da kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 31/07/2009 12:59

Paylaş: