Forum

kullanici profil ce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanici profil cekme sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

mrb arkadaslar,bir sistemci arkadasim server uzerinde tutulan profillerle ile ilgili su sorunu yasiyor.kullanici bilgisayarini logon olunca asagidaki hatayla karsilasiyor

\\domain\profil\aliveli\SIKkullanilanlar\yonetim.url
dosyasini c:\documents and settings\aliveli\SIKkullanilanlar\yonetim.url
konumuna kopyalayamiyor.ag sorunlari veya yetersiz guvenlik ayarlari...

dns de herhangi bir hata yok...domainde yeni bir kullanici olusturabiliyorum.ama bu kullanici icin belirtigim url adresine profil atmiyor.kullanicilar logon olunca usteki hatayi aliyorlar ve gecici bir kullanici profili olusturulacagini ve logof olduklarinda bu gecici profilin silinecegini belirtiyor.yardimlariniz icin simdiden tskler,,,

Gönderildi : 28/07/2009 16:15

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

O path da giden klasördeki izinleri kontrol edin bu kullanııcı için o klasör e full yetki verin, problem çözülecektir..

Gönderildi : 29/07/2009 22:48

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Bu sorun bir kullanıcıda mı? yoksa tüm kullanıcılarda mı var?

Gönderildi : 30/07/2009 03:08

(@inanodabasi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadas bu sorunu 2 gundur yasamaya baslamisti.bazi kullanicilarda var bu sorun...arkadas bu kullanicilari yeni bir organizasyona tasiyip,server uzerinde yeni profil acarak ve policyler olusturarak simdilik sorunlu olanlara boyle bir cozum buldu.profil haricinde klasor yonlendirmede kullanicilar icin tasarlanmis.arkadas sorundan once yaptigi islem ise default policyde kompleks sifreleri iptal etmek etmek.ama isin ilginc yani herhangi bir organizasyona dahil olmayan yeni acilan bir domain users de ayni problemi yasadi.sorun suanlik cozulmus gibi...ama sorunun kaynagini tam olarak bulunmadi,ve dolayisiyla baska kullanicilarinda bu sorunla karsilasmasi muhtemel gibi...

Gönderildi : 30/07/2009 03:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Peki sorunlu kullanıcıların tümünde yonetim.url de mi hata veriyor?

Gönderildi : 30/07/2009 03:24

(@inanodabasi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hayir kullanicidan kullaniciya degisen bir sorun.birinde marketing.url digerinde yonetim.url....

seklinde.bir baska ilginc gelisen bir olayda arkadasim kendi kullanicisiyla herhangi bir kullanicinin bilgisayarinda logon olup sonra cikinca profili o bilgisayari kullanan kisinin profilliyle esitleme yapmaya kalkiyormus...

Gönderildi : 30/07/2009 21:06

Paylaş: