Forum

Mail Göndereme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Gönderememe (Smtp)

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,968 Görüntüleme
(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

'mail.domain.com - Gönderiliyor' görevi bir hata bildirdi (0x80042109) : 'Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISP) başvurun.'

Arkadaşlar merhaba yukarıdaki hata mesajını yaklaşık 1 haftadır bazı müşterilerim almakta. Sorunun ne olduğunu veya neden kaynaklandığı hakkında en ufak bir fikrim bile yok. Herşey gayet normal olarak çalışmaktayken birden böyle bi hata çıktı ortaya ama ben maillerimi alıp yollamada her hangi bir sorun yaşamıyorum. Mailleri alabiliyorlar fakat gönderemiyorlar sıkıntımız bu. Ttnet'in smtp port değişikliği uygulamasına takılmış gibi. Geçen gün Aydın'daydım ve bu sorunu yaşamıştım. Maili alıyorum ama gönderemiyorum. Deneme yaptığım makinalar Ankara ve İstanbul'da kendi makinamdan denediğimde ise mail atabiliyorum.

Sorun hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Not: Belki sub domain ip adresini çözümleyemiyordur diye ip adresi yazıpta denedim ama oda olmadı.

Mail Server: Kerio Mail Server

Saygılarımla.

Gönderildi : 27/07/2009 20:37

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

SMTP portunu 25 yerine 587 yazarak test ettiniz mi?

Gönderildi : 27/07/2009 20:40

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

onu deneyeceğim hoca isp'nin 587 nolu portun açılmasını bekliyorum birazdan dönerler sanırım hocam dener haber ederim.

Gönderildi : 27/07/2009 21:30

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

portu değiştirdikten sonra sorun çözüldü fakat bu çok saçma olmadımı sizce port uygulaması pilot illerde yapılıyordu ve outlook kullanan müşterilerim pilot bölgede değiller böyle bir şey nasıl olabilir ayrıca bende bir müşterimle aynı ildeyim ve sorun bende yok. çok ilginç.

Gönderildi : 27/07/2009 22:16

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Türk Telekom ilk olarak bu işlemin pilot bölgelerde yapılacağını ve sabit IP olan ların etkilenmeyeceğini bildirmişti. Ama yavaş yavaş her yer ve sabit IP olanlarda etkilenmeye başladı.

Gönderildi : 27/07/2009 23:56

Paylaş: