Forum

Server Taşınması (D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Taşınması (Donanım değişikliği )

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
749 Görüntüleme
(@bilgefevzi)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Windows server 2003 workgroup olarak kurulu bir sistemim var.Üzerinde terminal server kurulu ve uygulama programı çalışıyor uzaktan kullanıcılar bu programı kullanmaktadır.şu anki sistemde 8 tane kullanıcı Terminal servis lisansı ile çalışıp herhangi bir sorun yok.

Benim yapmak istediğim yeni bir server makinası aldık.var olan tüm sistemimizi yeni server makinasına aktarmak için en iyi şekilde nasıl yapabilirim.sizin bu konudaki önerileriniz olursa çok sevinirim.

şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/04/2008 01:26

(@melih)
Gönderiler: 9
Active Member

Çözümpark kurucularına çok çok teşekkürler, bilginizi, tecrübenizi bizimle paylaştığınız için çok sağolun

Gönderildi : 10/04/2008 01:33

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Bilgefevzi,

Anlattığına göre yapında aktif rol taşayan bir görev bulunmamakta. (DC,AD,DNS v.s. gibi) Bu yüzden yeni donanıma mevcut kurulumları yaptıktan sonra testlerini yap ve yönlendirmeleri yeni donanım üzerine alman kafi gelecektir.

Gönderildi : 10/04/2008 01:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , acronis universal restore tarzı  image yazılımları ile  image alarak hedef serverda restore edebilisiniz .  iyi çalışmalar

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 10/04/2008 01:46

(@bilgefevzi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rafet Bey cevabınız için tşk ederim.

yeni donanıma mevcut kurulumları yaptıktan sonra tekrardan terminal servis lisansları yuklemekte sıkıntı olurmu.çalışan Logo programı var ayarlarıyla birlikte farklı bir aktarma şansı varmı diye.yeniden kurulum ve ayarlar yapmadan. birde yeni ek lisanslar eklememiz gerekiyor.

Bu anlamda farklı bir çözüm varmı diye konuyu açmıştım.yinede teşekkür ederim.saolun.

Gönderildi : 10/04/2008 01:52

(@bilgefevzi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Özgür Bey bu önerinizi denicem tşk ederim.

Gönderildi : 10/04/2008 01:55

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Logo programında aktarımla ilgili bir sıkıntı yaşamazsınız yeni yere kurulumu yapın daha sonra aldığınız databaseleri geri yükleyin. Sonra Terminal Server olarak sistemi yapılandırın en son olarak mevcut lisanslarınızı ve yeni lisanslarınızı girin. (Ancak lisanslarınız open lisansa sorun olmaz MS için fakat değilse yeni donanım için yeni lisanslar almak zorundasınız diye biliyorum bir bakmak lazım.)

Son olarak yukarıda hocamın önerisinide göz önünde bulundurun Acronis True image with Restore Server ile aynı sistemi kurulum yapmadan da yükleyebilirsiniz.

Saygılar

Gönderildi : 10/04/2008 01:58

(@bilgefevzi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim .çok saolun.

Gönderildi : 10/04/2008 02:10

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Hic bir sey "BACKUP" ın yaptıgı seyi yapmaz,yani yedek almayı da ihmal etmeyin.

Gönderildi : 10/04/2008 03:42

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

symantec backup exec derim ben aktif olarak kullandım bi kaç kez

hemde farklı donanıma çakarak acronis gibi farklı donanıma yuklemek için ayrıca lisans istemiyor

en son sbs2003 domain controller denemesi yaptım sorunsuz çalıştı ama sbs donanım değişikliği nedeniyle activasyon istedi :))

Gönderildi : 10/04/2008 12:15

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Link de belirttiğim gibi Acronis Universal Restore ile migration yapabilirsin.

Gönderildi : 10/04/2008 13:31

Paylaş: