Forum

kullanıcının oturum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcının oturum acabilecegi server

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

3 adet thin client'lerin baglandıgı server makınemız var.ortamda domaın bulunmakta ve ben bu 3 server'dan 2 'sinde interneti yasakladım ama bazı kullanıcılar ınternet acık olan server'dan logonn olmaya devam edıyorlar.bu kullanıcıların bu server uzerınde oturum acmalarını nasıl engelleyebılırım.dıger server uzerınde acsınlar fakat sadece 1 tanesınde oturum acamasınlar.

tesekkurler.

Gönderildi : 23/07/2009 18:19

(@ArdaTAN)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Remote desktop users grubuna ekleme o terminallerde oturum açamazlar.Böylece netide kullanamazlar.

Gönderildi : 23/07/2009 18:55

(@emreemrah)
Gönderiler: 29
Eminent Member

active directory üzerinden nete girmesini istemediğniz kullanıcıların  sağ tıklayığ özelliklerine girin oradan account---->logon hours kısmına girin buradan internete girmelerini engellemiş olursunuz.belli saatlerde   ya da tamamen girmelerini engelleme işlemini bu kısımdan yapabilirsiniz.

Gönderildi : 29/07/2009 18:23

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

merhaba tam olarak sorunuzu anlayamadım 2 adet thinclient demişsiniz ve peşinede 3 serverdan bahsetmişsiniz

ama gpo içinden

Deny logon locally

Computer Configuration\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\User Rights Assignment

inceleyınız çözüm olabılır

Gönderildi : 29/07/2009 19:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

sotunu log on to ıle hallettım aslında daha oncede denemıstım bunu  fakat calısmamıstıı.ip olarak yazmıstım cunku ama ısım olarak yazınca calıstı.

tesekkurler kolay gelsın.

Gönderildi : 30/07/2009 15:28

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Logon to da iş görür.

Ancak asıl RDP-TCP properties altında yapıyoruz.

RDP ile oturum açmasını istemediğiniz kullanıcıyı, ilgili TSnin RDP-Tcp properties bölümünde permissions tabında ekleyin ve deny verin.

Gönderildi : 30/07/2009 16:11

Paylaş: