Forum

Win2003 serverde si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2003 serverde silinen dosyyayı kurtarma.

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
373 Görüntüleme
(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb. arkadaşlar win2003 std serverim var üzerinde ki klasörlerimden biri ya kullanıcı tarafından yada başka bir şekilde silinmiş bunu nasıl geri getirevbilirim acil yardımlarınız bekliyorum...

Gönderildi : 18/07/2009 16:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yedek varsa geri yükleme yapabilirsiniz.

paylaşılmış bir klasör ise VSS aktif ise geri getirebilirsiniz. 

kolay gelsin

Gönderildi : 18/07/2009 19:55

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam yedekleri manuel alıyorlardı 3 haftadır almamışlar. yaklaşık 2 yıllık verileri gitti mimarlık ofisi şimdi get data back ile tarama yapıyorum yaklaşık 4 saat oldu %90 da şuanda bunudan sonra başka programla deniye bilirim. bu arada silinen klasör paylaşımlı bir klasördü VSS aktifmi dğeilmi bilmiyorum eğer aktif ise nerdne bakabilirim ve nasıl geri getirebilirim yardımcı olursanız sevinirim hocam.

Gönderildi : 18/07/2009 21:25

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Böyle durumların önüne geçmek için Shadow Copy harika bir çözüm.

Gönderildi : 20/07/2009 01:00

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

mümin hocamın dediği gibi servise baktım aktif değil ondan dolayı mümkün olmadı kurtarma programlarıyla denedik çözüm olmadı serverin üzerindeki disklerin nasıl olduysa raid yapıları bozulmuş çözemedim sistemin kurulu olduğu disk çalışıyor onun haricindeki diskler arızalı durumda bundan dolayı en iyi yolun veri kurtarma firmaları diye düşündüm ve onlara emin bir şekilde serverimi teslim ettim 🙂 hayırlısı inş. sağlam bir şekilde alırım yardımlarınız için çok teşekür ederim.

Gönderildi : 20/07/2009 18:18

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Bu gibi durumlarda verileriniz çok değerliyse diskinizi hiçbir işlem yapmadan data kurtarma merkezine götürmeniz gerekir.  diskin üzerinde yaptığınız her işlem dataların kurtarılmasını zorlaştırır. umarım datalarınızı geri alabilirsiniz. 

Gönderildi : 21/07/2009 01:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

evet data kurtarma merkezine gönderebilirsiniz. bende daha bundan 1 - 1,5 ay önce kayseriye bir ibm x226 disklerini gönderdim. daha doğrusu sunucu olduğu gibi gitti.

kayseride bu işi yapan bir firma var ve türkiyede tek. verileriniz güzelcene alıp veriyorlar.

kolay gelsin 

Gönderildi : 21/07/2009 01:41

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

dediğiniz firmayı çok iyi biliyorum ama türkiye de tek olduklarını sizden duydum hocam 🙂

Gönderildi : 11/09/2012 23:05

Paylaş: