Forum

2003 Group Policy i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Group Policy ile ilgili takıldığım bir konu...

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@uFk_Bk)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar şirketimizde Icad diye bir program kullanmaktayız... Program local olarak oturumda açılan windows xp lerde normal çalışıyor fakat domain de açtığımız zaman programın tuşlar görünmüyor, yine domain deyken farklı çalıştır ve administrator olarak açtığımızda tuşlar görünüyor...

Server daki Group Policy ayarlarımız default yani hiç bir ayar ve değişiklik yapılmadı... Neden böyle bir sorun çıkardığı konusunda düşüncesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum... Herkese teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim....

Gönderildi : 15/07/2009 12:15

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Kullanıcıların (domain hesapları) yetkisi nedir?

Gönderildi : 15/07/2009 12:45

(@EmreKINIK)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Programın masa üstüne oluşturduğu kısayolunun hedef kısmına  ( /runas /noprofile /savecred /user:administrator) bölümünü

/runas /noprofile /savecred /user:administrator "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\AcroRd32.exe"

şeklinde  ekleyip kısa yolu çalıştırın, sizden administrator şifresi isteyecek, bundan sonra normal bir şekilde kullanabilrisiniz.

Gönderildi : 15/07/2009 12:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Program registry de veya klasor olarak herhangi bir yere yazmaya calışıyor olabilir bunşarı tespit edip client uzerinde kullanıcılara buralara yazma

hakkı verilebilir

birde administrator kullancısının cevresel degiskenleri ile normal user in cevresel degiskenleri kontrol edilebilir

program kurulum sırasında administrator kullancısında kullanıcı tabanlı bir sitem degiskeni eklemiş olabilir

bunu system tarafına eklemek gerekebilir

kolay gelsin

Gönderildi : 15/07/2009 20:36

(@uFk_Bk)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim bugün deneme fırsatım olmadı yarın deneyip sonucu yazacağım...

Gönderildi : 15/07/2009 20:49

Paylaş: