Forum

Termnal service man...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Termnal service manager

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Slm arkadaşlar

Neden Terminal service managerden yapılandırdığım oturum ayarlarında zamanlama sınırlandırmasını deactive ettiğim halde serveri kapatıp açınca etkin oturum sınırı 15 dk ya gelip userleri 15 dk. sonra oturumuna son veriyor?

Group Policyden bunları devre dışı bırakıyorum ama bildiğiniz gibi Termianl service managerdeki ayarlar varsayılan durumda. 

Bu sorunu nasıl çözerim?

Saygılar...

Gönderildi : 08/07/2009 06:41

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Sunucu Policy den etkileniyor olabilir mi? Restart sonrası rsop.msc ile kontorol eder misiniz.

Gönderildi : 08/07/2009 14:51

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Oraya da bakmıştım, hepsi devre dışı. Neyse o sorunu geçtim, şimdi de user oturum açarken desktopun gelmesi 40 sn buluyor, bu hep oluyor nedendir bir bilginiz var mı? Daha kısa sürede açılmasını sağlayabilirmiyim?

Gönderildi : 09/07/2009 07:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Dns'teki srv kayıtlarını var mı?Kontrol ediniz.Dns'te a kayıtları düzgün yapılandırılmış mı?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/07/2009 15:40

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DNS kurulu değil, sadece terminal service kurulu. Bu arada uzaktan servere bağlanıp disk birleştirici yapayım dedim. Disk birleştirici çalışırken bağlantı kesildi. Sabah gidip servere baktığımda Server kapanmış. Eventloga baktığımda ise;

RDPSSW32.EXE işlemi şu nedenle MERKEZ bilgisayarının Kapatma öğesini NT AUTHORITY\SYSTEM kullanıcısı adına başlattı: Bu neden için bir başlık bulunamadı

Neden Kodu: 0x0

Kapatma Türü: Kapatma

Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar, bu gibi durumlara nasıl engel olabilirim?

Gönderildi : 09/07/2009 22:28

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kapanma sorunu çözdüm. Bir ara denemek için Winconnect server xp adında bir program kurmuştum. Sorunlar ondan kaynaklanıyormş. Programı kaldırınca sorun kalmadı.

İlginiz için Teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/07/2009 23:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 11/07/2009 03:09

Paylaş: