Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Daha once RDP ile erisebildigim  server a suanda erisemiyorum asagidaki hatayi veriyor.Server a terminal services i kurmustum 90 gun kullanabilecegimi yazmisti.Sanirim sure doldu bu yuzden girmiyor artik.Terminal services i kurmadan once RDP yapabiliyordum.Eski haline nasil getirebilirim?

Gönderildi : 30/06/2009 21:45

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Terminal Servisi kaldırarak denediniz mi?

Gönderildi : 01/07/2009 12:12

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Denedim hocam Manage Serverdar Terminal servis rolünü kaldirdim.ancak degismedi.

Gönderildi : 01/07/2009 15:12

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Terminal servisi kaldırdığınız zaman bağlanabiliyor olmanız gerekir. Terminal servisi kaldırdıktan sonra Bilgisayarım özelliklerinde (Sistem) Uzak tabında "Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" kutusunun dolu olup olmadığını kontrol ediniz. (Dolu olmalı) Client tarafında geçici lisans kaldırmayı deneyin şöyle ki; registryde HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MSLicensing\ Store altındaki anahtarları silip öyle deneyin. Yine olmazsa webde winconnect server xp programını bulun indirip kurun. Bu program 21 kullanıcıya kadar erişim sağlayabiliyor. Tabiki bu programın lisansını aldığınızda bu kullanıcı sayısına servis verebiliyor.

Gönderildi : 01/07/2009 20:38

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Son durum nedir?

Gönderildi : 02/07/2009 11:13

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Terminal server rule u kaldirmisim ancak services lardan terminal services'lari  stop etmemisim bu yuzden olmuyordu sanirim.Stop edince duzeldi.

Tesekkurler.

Gönderildi : 08/07/2009 19:21

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 08/07/2009 20:07

Paylaş: