Forum

Domain Logon sü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Logon süresi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@mahirulker)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merkezi İtalya da olan bir şirketin AD sine kayıt olduk. Juniper Network firewall ile İtalya domaine girip logon oluyoruz. Şuan test aşamasında. Fakat logon süresi ortalama 30 ile 35 dakika arası sürüyor. Bu süreyi kısaltmak için client tarafında yapabileceğimiz birşey varmı ?

Client PC - Windows XP Profesionel

Bağlantı - 4 Mbps ADSL

Teşekkürler...

Gönderildi : 30/06/2009 14:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bence ilk olarak DSL hızını biraz daha artırmalısınız.Veya diğer hat seçeneklerini değerlendirin.Böyle bir bağlantı için ki birde TT'nin verdiği hizmet ortada.

Ek olarak hattan ziyade isim çözümleme-DNS ile alakalı bir probleminiz yok değil mi?Clientların DC geç bulmalarının ve logon süresinin uzamasının sebebi DNS'de olabilir.

Gönderildi : 30/06/2009 14:10

(@mahirulker)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba serhad,

Bulunduğumuz yer gereği ile DSL hızında değişiklik yapamıyoruz. DNS te herhangibir problem yok ama şöyle bir durum var ;

Swich lerimiz ve bilgisayarlar 1000 Mbps LAN destekli. Henüz bunu yapılandırmadım ama çok fazla bi değişiklik olurmu bilmiyorum.

Gönderildi : 30/06/2009 14:15

(@Anonim)

Gigabit'e geçiş mutlaka farkettirir ancak asıl mesela 4 Mbit ile italya'ya gitmeye çalışmak.Eğer DNS'dende eminsek bence en kısa zamanda Gigabit'e geçiş yapılmalı.

Gönderildi : 30/06/2009 14:31

(@Anonim)

Bu arada konu yanlış yere açılmış.Sorunuz Server 2003 ile alakalı olduğundan dolayı ilgili bölüme taşıyorum.Lütfen konu açmadan önce dikkat edelim.

Gönderildi : 30/06/2009 14:43

Paylaş: