Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Site

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@Alkan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocalarım

Sorum şöyle sirket.com diye bir domain var bu merkezde root dc ve birde ankarada ankara.sirket.com diye bir child var.Şimdi buradaki site yapısı her domaini bir site olarak gösterip birbirine bağlamakmı yoksa iki domaini tek site altında bağlamakmı uygundur.Genelde nasıl kullanılır.Birde hiç site yapmasak ne olur yani neden illaki site yapılmalı.Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 30/06/2009 13:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Her bir site, farklı ip subnetlerinde çalışan dc,child dc veya addtional dc makinalarımızın yazılımsal(dikkat yazılımsal diyorum tabi ki router olucak) olarak görüştürür.Eğer makinaların aynı ip subnetinde ise tek bir site altında hepsini toplayabilirsin.Site kullanmak istemiyorum diyemezsin ki bir dc kurduğun anda hem bir forest hemde bir adet site oluşturulur.Kurduğun child ile root dc aynı site'da çalışır.Default First Site.

Bu bir test platformumudur?

Gönderildi : 30/06/2009 13:30

(@Alkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam yani şunumu anlamalıyım aynı subnetteyse zaten defaultta bir site oluşuyor replikasyon için ekstra bişeye gerek yok ama subnetler değişik yani araya router giriyorsa root dc tarafını bir site child tarafını bir site yapıp yani demek istediğim kusura bakmayın pek izah edemiyorum ama 2 tane site olmuş olacak ve ikisini site link ile bağlamış olacağız bunu anladım hocam.

Gönderildi : 30/06/2009 13:55

(@Anonim)

Aynen oyle.Ancak AD Site and Services'ı kullanarak 2. site'ı sen oluşturup makinaları taşıyorsun.SiteLink'de zaten default'da geliyor.

Gönderildi : 30/06/2009 13:58

(@Alkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok saol hocam ağzına ,yüreğine sağlık.

Gönderildi : 30/06/2009 13:59

(@Anonim)

Ok.[;)]

Gönderildi : 30/06/2009 14:18

Paylaş: