Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Site  

Alkan
(@Alkan)
Üye

Merhaba hocalarım


Sorum şöyle sirket.com diye bir domain var bu merkezde root dc ve birde ankarada ankara.sirket.com diye bir child var.Şimdi buradaki site yapısı her domaini bir site olarak gösterip birbirine bağlamakmı yoksa iki domaini tek site altında bağlamakmı uygundur.Genelde nasıl kullanılır.Birde hiç site yapmasak ne olur yani neden illaki site yapılmalı.Yardımlarınızı rica ederim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 30/06/2009 13:06
 Anonim

Merhaba,


Her bir site, farklı ip subnetlerinde çalışan dc,child dc veya addtional dc makinalarımızın yazılımsal(dikkat yazılımsal diyorum tabi ki router olucak) olarak görüştürür.Eğer makinaların aynı ip subnetinde ise tek bir site altında hepsini toplayabilirsin.Site kullanmak istemiyorum diyemezsin ki bir dc kurduğun anda hem bir forest hemde bir adet site oluşturulur.Kurduğun child ile root dc aynı site'da çalışır.Default First Site.


Bu bir test platformumudur?

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/06/2009 13:30
Alkan
(@Alkan)
Üye

Hocam yani şunumu anlamalıyım aynı subnetteyse zaten defaultta bir site oluşuyor replikasyon için ekstra bişeye gerek yok ama subnetler değişik yani araya router giriyorsa root dc tarafını bir site child tarafını bir site yapıp yani demek istediğim kusura bakmayın pek izah edemiyorum ama 2 tane site olmuş olacak ve ikisini site link ile bağlamış olacağız bunu anladım hocam.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/06/2009 13:55
 Anonim

Aynen oyle.Ancak AD Site and Services'ı kullanarak 2. site'ı sen oluşturup makinaları taşıyorsun.SiteLink'de zaten default'da geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/06/2009 13:58
Alkan
(@Alkan)
Üye

Çok saol hocam ağzına ,yüreğine sağlık.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/06/2009 13:59
 Anonim

Ok.[;)]

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/06/2009 14:18
Paylaş: