Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Domain

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@Alkan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Hocalarım

Kendi imkanlarımla evde sistem üzerine çalışmaya başladım ve çok acemiyim bazı kitaplar aldım destek olarak birde google dan arama yaparken bu siteye ulaştım.Kafama takılan noktalarda sizlere danışmak ve bilgi edinmek istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Birden çok domain denilince aklımıza ne gelmeli örnek verecek olursam ben bir domain adı satın aldım diyelim ve ismi alkan.com ilk sunucuma AD kurulumunu yaptım ve orda domain adını soruyor ve alkan.com diye yazdım.şimdi ben bir child domain daha oluşturdum onada istanbul.alkan.com ismini verdim.Benim yapım birden fazla domain ortamınamı sahip oluyor.Yoksa çoklu domain demek başka bir anlamamı geliyor.Bunu kafamda netleştiremedim.Teşekkürler.

Gönderildi : 29/06/2009 16:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Evet aynen senin yapın çoklu domain ve tek forest'lı bir ortamdır.Bence şimdi çoklu forest ortamı ile alakalı denemeler yapabilirsin.

Gönderildi : 29/06/2009 16:24

(@Alkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serhad Hocam vallahi süpersiniz bu kadar hızlı beklemiyordum.Ağzınıza yüreğinize sağlık.Peki serhat hocam bu site yapısında tek domaini iki site ayırmak diye bir olay var.Ozaman şölemi olacak sadece alkan.com domaini olacak başka olmayacak bunu iki site böl demekmi olacak.Tek domaini iki site ayırmak.

Bir diğer sorumda hocam eğer benim ilk posta verdiğim örnektekini göz önüne alırsak birden fazla domain demek birden fazla DC demek doğrumu her domaine bir DC şart ozaman.

Gönderildi : 29/06/2009 16:31

(@Anonim)

Tek domain'i iki site'a ayırmak diye bir kavram yoktur.Birden fazla domain'i eğer istersen farklı site'lara ayırabilirsin.Bu arada domain kurduğun makinaya DC denir.

Gönderildi : 30/06/2009 13:33

(@Alkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam ağzına sağlık çok saol.Buradaki konu kafamda sayende aydınlandı netleşti.

Gönderildi : 30/06/2009 13:57

(@Anonim)

Ok.[;)]

Gönderildi : 30/06/2009 14:23

(@Anonim)

Ok.[;)]

Gönderildi : 30/06/2009 14:24

Paylaş: